آبشار وقت و ساعت لرستان

12089 2018/01/04
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 13 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان زیبا و سرسبز لرستان با طبیعت چشم نواز و بکرش هرساله پذیرای گردشگران بسیاری است. این استان با آب و هوای معتدل و نسبتا سردی که دارد، در فصل تابستان مکان مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت می باشد.

آبشار وقت و ساعت یکی از عجیب ترین و جالب ترین جاذبه های گردشگری لرستان می باشد. این آبشار دیدنی که در جنوب شهرستان دورود قرار گرفته است، یک ویژگی جالب دارد، به گونه ای که 50 دقیقه جریان دارد و 2 ساعت متوقف می شود.

این آبشار در عمق 50 متری یک غار قرار دارد و از انتهای سقف آن به پایین سرازیر می شود. آب آبشار وقت و ساعت در لرستان بسیار زلال، گوارا و البته بسیار سرد می باشد. اگر دستتان را زیر آب بگیرید سرمای دل انگیزی وجودتان را فرا خواهد گرفت. اما همانطور که گفتیم ویژگی جالب این آبشار این است که در مواقع خاصی جریان دارد و در مواقع دیگر متوقف می شود.

زمان توقف در زمان های کم آبی مقداری بیشتر می باشد. در گذشته زمان توقف و جاری شدن هر یک ساعت بوده است. اما با گذر زمان به 50 دقیقه جاری شدن و 2 ساعت توقف تغییر پیدا کرده است.

در گذشته بومیان منطقه از آبشار وقت و ساعت دورود به عنوان یک وسیله زمان سنج استفاده می کرده اند.  که دلیل نامگذاری آن هم همین موضوع است.

برای رسیدن به آبشار وقت و ساعت شهرستان دورود باید از این شهرستان به سمت جنوب و در امتداد ریل راه آهن حرکت کنید. پس از اینکه از روستاهای چم چیت، برآفتاب، چنار و ده کولیان عبور کردید و یک پیاده روی سه ساعته را پشت سر گذاشتید، می توانید دهانه غار منتهی به آبشار را ببینید. در اطراف این آبشار جاذبه های دیگری هم هست که این منطقه را بیش از پیش جذاب کرده است. کوهی که شبیه یک پسر و دختر است و چاه ساز دهل، در کنار طبیعت زیبای اطراف آبشار باعث می شود تا این منطقه از نظر گردشگری پتانسیل بالایی داشته باشد.

آبشار وقت و ساعت یکی از جاذبه های گردشگری لرستان می باشد که نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آن را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید