جاذبه های گردشگری پاناما

1512 ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]

کشور پاناما یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که پایتخت آن شهر پاناماسیتی می باشد. پاناما در ابتدا مستعمره اسپانیا بود و بعدها جزوی از کشور کلمبیا به شمار می رفت. اما سرانجام در سال 1903 مستقل شد و کشور پاناما به وجود آمد.  اهمیت این کشور به خاطر کانال پاناما است. کانال پاناما سهم عمده ای در حمل و نقل دریایی جهانی دارد و عمده درآمد پاناما به همین کانال بستگی دارد.

اطلاعات در مورد کشور پاناما,اطلاعاتی در مورد کشور پاناما,جاذبه های پاناما

کشور پاناما از نظر جغرافیایی موقعیت ویژه ای دارد. داشتن مرزهای ساحلی زیاد با دریاهای آزاد و قرار گرفتن در منطقه ای حاره ای، باعث شده تا این کشور شاهد بارش های فراوانی باشد و از این جهت کشوری سرسبز با مناظر طبیعی بکر و دیدنی است. رشته کوه های بلندی این کشور را به دو قسمت تقسیم کرده است و تقریبا هر نوع جاذبه طبیعی را می توان در این کشور زیبا دید.

جاذبه های گردشگری پاناما,جاذبه های گردشگری کانال پاناما,کشور پاناما

فرهنگ مردم این کشور همانند دیگر کشورهای این منطقه با رقص و شادی درآمیخته است. فرهنگ پاناما ترکیبی از فرهنگ اروپایی، سرخپوستی و آفریقایی است و این موضوع باعث ایجاد یک فرهنگ جدید شده است. رقص های اسپانیایی با آهنگ های مخصوص آفریقا انجام می شود و مراسم اروپایی با زمینه های سرخپوستی برگزار می شود. فستیوال های متعدد که اکثر آنها شاد و به همراه رقص و آواز است، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم آمریکای جنوبی است.

مناطق گردشگری پاناما

تنها همسایه های پاناما، کشورهای کلمبیا و کاستاریکا هستند. جزایر پاناما یکی از زیباترین مناطق گردشگری پاناما هستند که با طبیعت زیبا و بکر خود هرساله گردشگرهای زیادی را جذب می کنند. کانال پاناما، پانامای قدیم، شهر قدیمی، دریاچه گاتون، تپه آنکون، آتشفشان بارو، مرکز تجمعات نیرو دریایی و خیابان آویندا بالبوآ پاناماسیتی از جمله جاذبه های گردشگری کشور پاناما هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

اطلاعات در مورد کشور پاناما,اطلاعاتی در مورد کشور پاناما,جاذبه های پاناما

اطلاعاتی در مورد کشور پاناما:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 4 میلیون و 34 هزار نفر

مساحت: 75,517 کیلومتر مربع

واحد پول: بالبوا-دلار آمریکا (PAB-USD)

PAB 1 = $1

پیش شماره: +507

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور پاناما بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری پاناما سیتی پاناما

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند