جاذبه های گردشگری پاناما

11574 2018/03/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.4]

کشور پاناما یکی از کشورهای آمریکای مرکزی است که پایتخت آن شهر پاناماسیتی می باشد. پاناما در ابتدا مستعمره اسپانیا بود و بعدها جزوی از کشور کلمبیا به شمار می رفت. اما سرانجام در سال 1903 مستقل شد و کشور پاناما به وجود آمد.  اهمیت این کشور به خاطر کانال پاناما است. کانال پاناما سهم عمده ای در حمل و نقل دریایی جهانی دارد و عمده درآمد پاناما به همین کانال بستگی دارد.

کشور پاناما از نظر جغرافیایی موقعیت ویژه ای دارد. داشتن مرزهای ساحلی زیاد با دریاهای آزاد و قرار گرفتن در منطقه ای حاره ای، باعث شده تا این کشور شاهد بارش های فراوانی باشد و از این جهت کشوری سرسبز با مناظر طبیعی بکر و دیدنی است. رشته کوه های بلندی این کشور را به دو قسمت تقسیم کرده است و تقریبا هر نوع جاذبه طبیعی را می توان در این کشور زیبا دید.

فرهنگ مردم این کشور همانند دیگر کشورهای این منطقه با رقص و شادی درآمیخته است. فرهنگ پاناما ترکیبی از فرهنگ اروپایی، سرخپوستی و آفریقایی است و این موضوع باعث ایجاد یک فرهنگ جدید شده است. رقص های اسپانیایی با آهنگ های مخصوص آفریقا انجام می شود و مراسم اروپایی با زمینه های سرخپوستی برگزار می شود. فستیوال های متعدد که اکثر آنها شاد و به همراه رقص و آواز است، بخشی جدایی ناپذیر از فرهنگ مردم آمریکای جنوبی است.

تنها همسایه های پاناما، کشورهای کلمبیا و کاستاریکا هستند. جزایر پاناما یکی از زیباترین مناطق گردشگری پاناما هستند که با طبیعت زیبا و بکر خود هرساله گردشگرهای زیادی را جذب می کنند. کانال پاناما، پانامای قدیم، شهر قدیمی، دریاچه گاتون، تپه آنکون، آتشفشان بارو، مرکز تجمعات نیرو دریایی و خیابان آویندا بالبوآ پاناماسیتی از جمله جاذبه های گردشگری کشور پاناما هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

اطلاعاتی در مورد کشور پاناما:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 4 میلیون و 34 هزار نفر

مساحت: 75,517 کیلومتر مربع

واحد پول: بالبوا-دلار آمریکا (PAB-USD)

PAB 1 = $1

پیش شماره: +507

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور پاناما بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری پاناما سیتی پاناما

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید