جاذبه های گردشگری ایسلند

17848 ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 13 امتیاز : 4.5]

 

کشور ایسلند یا جمهوری ایلسند، جزیره ای در شمال اروپا و اقیانوس اطلس است. پایتخت ایسلند، شهر ریکاویک بوده که بزرگترین شهر آن نیز می باشد، این جزیره قبلا جزئی از کشور دانمارک بوده که در سال 1918 از این کشور جدا شده و جمهوری ایسلند را به وجود آورده است. ایسلند را شاید بتوان مثال بارزی از پیشرفت دانست. سالیان متمادی از ایسلند به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای دنیا یاد می شد. اما این کشور با کمک گرفتن از طرح مارشال صنعتی کردن ماهیگیری خودش، پیشرفت چشمگیری در زمینه اقتصادی پیدا کرد. در کنار پیشرفت اقتصادی، صنعت گردشگری آن هم بسیاری رونق گرفت، به گونه ای که اگر در اورپا از توریستی بپرسید ایسلند کجاست، اطلاعات کاملی از جاذبه های گردشگری کشور ایسلند و خود آن به شما ارائه خواهد داد!

مساحت ایسلند کمی بیشتر از کشور کره جنوبی است. جزیره ای که ایسلند در آن قرار دارد یکی از جزایر فعال از نظر آتشفشانی بوده و در بیشتر نقاط آن می توان آبفشان های زیادی را مشاهده کرد که گرمای لذت بخشی را همراه خود به سطح زمین می آورند. بیشتر جمعیت ایسلند در حاشیه های کنار اقیانوس جزیره که شرایط بهتری دارند زندگی می کنند. اما جاذبه های کشور ایسلند، هم شامل بخش قابل سکونت و هم بخش غیر قابل سکونت آن می شود؛ زیرا دارای نقاط بکر طبیعی فراوانی است.

ایسلند کم جمعیت ترین کشور عضو پیمان ناتو می باشد. همچنین این کشور ارتش دائمی ندارد و عضو پیمان شنگن نیز هست و با روادید شنگن به راحتی می توان از آن دیدن کرد. سفارت ایران در دانمارک مسئولیت پیگیری روادید ایسلند را بر عهده دارد. این کشور بسیار به قطب نزدیک است اما وجود یک جبهه هوای معتدل در نزدیکی آن باعث شده تا آب و هوایی معتدل داشته باشد، که به نوعی از جاذبه های توریستی ایسلند نیز به حساب می آید.

فرهنگ مردم ایسلند تا حد زیادی از فرهنگ وایکینگ ها سرچشمه می گیرد. در واقع مردم آن به این پیشینه افتخار و سعی می کنند تا جایی که ممکن است این فرهنگ را زنده نگه دارند. این کشور برای مفهوم برابری ارزش زیادی قائل می باشد و اختلاف درآمدها در آن بسیار پایین است. در زمینه کاهش اختلاف بین زن و مزد نیز ایسلند بسیار خوب عمل کرده و جزو سه کشور برتر دنیا می باشد.

سایت تاریخی زینگولیر، تالاب آبی، تالاب جوکول سالرون، آبشار گولفوس، کلیسای هاگری اسکرکجا و دریاچه مایوان از جمله جاذبه های دیدنی ایسلند هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست. کشور ایسلند با داشتن موقعیت بی نظیر جغرافیایی، دیدنی های زیبایی دارد که شاید در کمتر جایی بتوان آنها را یافت. دیدن شفق قطبی در آسمان هم بسیار لذت بخش و از مهمترین جاذبه های گردشگری ایسلند می باشد.

اطلاعاتی در مورد کشور ایسلند:

زبان رسمی: ایسلندی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری چندحزبی

جمعیت: حدود 334 هزار نفر

مساحت: 103,000 کیلومتر مربع

واحد پول: کرون ایسلند (ISK)

ISK 105,060 = $1

پیش شماره: +354

اختلاف زمانی با ایران: سه ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور ایسلند بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید: