روستای حبشی همدان

12107 ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3.5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه روستای حبشی همدان به دوران مادها بر میگردد.

روستای حبشی کجاست؟

روستاهای متعددی در استان همدان قرار دارند که یکی از آن ها روستای حبشی است. قدمت روستای حبشی در همدان متعلق به دوران مادهاست. بر اساس تحقیقات باستان شناسی که بر روی این روستا صورت گرفته، آثار بسیاری از دوران مادها در این روستا پیدا شده است. این روستای قدیمی تنها 26 کیلومتر با اسد آباد فاصله دارد. روستای حبشی هم مانند روستای ماسوله بافتی پلکانی دارد و بر روی ارتفاعات کوه زریله واقع شده است، به همین دلیل دارای چشم انداز هایی بی نظیر و فوق العاده است.

عکس روستای حبشی همدان

اگر جز دوستداران محیط زیست و طبیعت گردی باشید، بدون شک از طبیعت بکر و دست نخورده روستای حبشی استان همدان نهایت لذت را خواهید برد. معمولا اکثر خانواده ها آخر هفته را زمان مناسبی برای گذراندن وقت در این منطقه می دانند، به همین خاطر، روستای حبشی در آخر هفته ها بسیار شلوغ است. بهترین زمان سفر به روستای حبشی، فصل بهار و تابستان است. به دلیل اینکه این روستا بر روی ارتفاعات قرار گرفته است، همیشه آب و هوایی معتدل و خنک دارد حتی در فصل گرم تابستان. بنابراین  فصل تابستان انتخاب خوبی برای فرار از روزهای گرم و آزار دهنده و سپری کردن چند روز در دل طبعیت است.

مردم خونگرم و مهمان نواز این منطقه با گویش شیرین کردی صحبت می کنند. اکثر خانه های این روستا ایوان دارند و بیشترشان هم در قالب دو طبقه ساخته اند. معمولا از طبقه اول یا همکف هر خانه به عنوان انباری یا محلی برای نگهداری گاو و گوسفندان استفاده می شود. از طبقه دوم هم برای سکونت استفاده می کنند. همانطور که گفتیم ساختار خانه های روستای حبشی به صورت پلکانی است و همین باعث شده تا جلوه ای بسیار جذاب داشته باشد. پنجره اکثر خانه های این روستا از جنس چوب است که در فصل زمستان به خوبی از نفوذ سرما جلوگیری می کند. در این روستای کوچک و زیبا اکثر مردم به دامداری و کشاورزی مشعول هستند و معمولا زنان هم پا به پای مردان کار می کنند.

در بیشتر زمین های کشاورزی روستای حبشی در همدان عدس، جو، گندم و نخود کشت می شود. برخی از روستاییان هم به باغداری مشغول هستند که محصولات باغ شان شامل: آلبالو، زرد آلو، گیلاس، بادام، گردو، سیب، گلابی،انجیر و انگور می شود. اگر سحر خیز باشید می توانید زنان روستایی را ببینید که صبح زود مشغول کار هستند. در این روستا امکانات رفاهی خاصی مانند رستوران، سوپرمارکت پارکینگو هتل و… وجود ندارد!

اما می توانید از دامدارانی که محصولات دامی خود را به فروش گذاشته اند چیزی خریداری کنید. شیر، ماست، کره، سرشیر و شیراز و دوغ محلی از جمله محصولات این روستا هستند که می توانید به عنوان سوغات هم برای عزیزان خود خریداری نمایید. برای اقامت هم باید بگوییم که هیچ هتل یا مسافرخانه ای در روستای حبشی وجود ندارد اما برخی از مردم روستا که خانه های دو طبقه دارند، یک طبقه از آن را اجاره می دهند. این روستا به دلیل شرایط اقلیمی خوبی که دارد سال هاست مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و شما می توانید در تور همدان گردی از این مکان دیدن کنید.

آدرس روستای حبشی: همدان، 26 کیلومتری شهر اسد آباد، روستای جبشی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید