دوزخ دره استان همدان

14939 ۱۳۹۷/۱۱/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

  

دوزخ دره کجاست؟

استان همدان درغرب کشور واقع شده است و دارای جاذبه های بی نظیر همراه با طبیعت های زیبای کوهستانی و چشم اندازهایی از دشت ها میباشد، که موجب جذابیت این استان و همینطور مورد توجه گردشگران زیادی در تمامی نقاط کشور در تمام فصل های سال شده است. به چند مورد از مناطق گردشگری این شهر می پردازیم: غار علیصدر، قله الوند، گنج نامه و… .

عکس های دوزخ دره همدان

دوزخ دره همدان یکی دیگراز جاهای گردشگری این شهر است که در 8 کیلومتری غرب همدان شروع می شود و تا مدیانج و سولان ادامه می یابد. شکل قرار گیری این دره به صورت توپوگرافیک است که دارای اسکان های فراوان و تفریح گاهایی مناسب برای گردشگران می باشد. این دره ها از باغ ها و درخت های متنوعی هم چون، درخت گردو، بادام، و سیب… و چشمه های جوشان، و رودخانه های زیبا پوشیده شده است.

دوزخ دره همدان درکنار قله ها و ارتفاعات کوهستانی واقع شده، که ورزش هایی مانند اسکی و کوهنوردی را می توان انجام داد. منطقه دوزخ دره دارای 5 دهکده باصفا می باشد، که یکی از آن دهکده ها برفه جین یا برفین نام دارد.

دوزخ دره جزء دره های صخره ای ریزشی به شمارمی آید، آبشار این دره حدود 15 مترارتفاع دارد. بالای تپه دامنه کوه این دره، مقبره امام زاده ای واقع شده است، که کف این امام زاده با قالیچه های کوچک و زیبا فرش شده اند.

افراد زیادی برای گرفتن حاجات خود به این امام زاده می روند زمانی که حاجت روا میشوند، قالیچه ای به منظور ادای نذر به آن امام زاده میدهند. در آخر حتما برای دیدن این منطقه زیبا و دیدنی به همدان سفر کنید.

آدرس دقیق دوزخ دره همدان : همدان، منطقه دوزخ دره 8 کیلومتری غرب همدان.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید