غار قلعه کرد قزوین

14451 2018/10/24
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار قلعه کرد کجاست؟

کشور ما از استعداد بالایی در زمینه غارزایی برخوردار می باشد و در بسیاری از نقاط آن غارهای بکری یافت می شود که هرساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن ها به ایران سفر میکنند. از جمله این غارها می توان به غار قلعه کرد قزوین اشاره کرد. قدمت این غار به دوره سوم زمین شناسی برمیگردد و در دهستان حصار که از توابع شهرستان آبگرم می باشد قرار گرفته که به همین جهت به آن غار قلعه کرد آبگرم نیز می گویند. این غار طبیعی جاذبه های زیادی را در دل خود جای داده که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

عکس غار قلعه کرد

دهانه غار قلعه کرد در قزوین با یک چاه 12 متری شروع می شود. این دهانه نیم دایره ای شکل، 8 متر ارتفاع و 9 متر عرض دارد و برای عبور از آن به آموزش ها و تجهیزات غارنوردی نیاز است. پس از عبور از دهانه به راهرویی به طول 20 متر می رسیم که به چاهی به طول 12 متر ختم می شود. پس از عبور از این چاه به تالار غار که مساحتی حدود 1000 متر دارد می رسیم. این تالار به چندین مسیر مختلف تقسیم می شود که پیشهاد میکنیم جهت جلوگیری از گم شدن فقط و فقط در طول مسیرهای مشخص شده حرکت کنید.

سرتاسر غار قلعه کرد آوج قزوین با تزیینات آهکی پوشیده شده است و همچنین این غار محل زندگی یک کلونی بزرگ خفاش می باشد. علاوه بر این در بخش های مختلف این غار حوضچه های آب دیده می شود و همچنین دیواری با نقاشی های تاریخی به چشم می خورد که نشان دهنده سکونت انسان های اولیه در این غار می باشد. شما می توانید در تور قزوین گردی از این غار زیبا بازدید کنید.

آدرس غار قلعه کرد : شهرستان آبگرم، روستای قلعه کرد، یک و نیم کیلومتری جنوب غربی روستای قلعه کرد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید