پارک ملی صد جزیره فیلیپین

9008 ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

پارک ملی صد جزیره کجاست؟

یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی فیلیپین، پارک ملی صد جزیره است و همانطور که از نامش پیداست دارای 123 جزیره می باشد. این پارک زیبا با وجود جزایر متعدد، صخره های آهکی و جنگل های سرسبز چشم اندازی بی نظیر دارد و سالانه گردشکران بی شماری از سراسر جهان از این منطقه دیدن می کنند.

عکس پارک ملی صد جزیره

در این پارک سواحل ماسه ای بسیاری وجود دارد و اگر به فعالیت های آبی علاقه داشته باشید، غواصی در بهترین دریاهای چین و در آب های زلال و فیروزه ای رنگ بهترین تفریحات به یاد ماندنی است که می توانید در این جزایر تجربه کنید. این منطقه حدود 2 میلیون سال قدمت دارد و قسمتی از مناطق مرجانی و باستانی می باشد. این جزایر در داخل کشور گسترش پیدا کرده اند و اکنون یک منطقه بسیار بزرگ را تشکیل داده اند که در سال های گذشته دریای باستانی بوده است. جزایر موجود در این پارک در سال های باستان درست وقتی که سطح دریا کاهش پیدا کرد به وجود آمدند. با گذشت هزاران سال پس از این واقعه طبیعی جزایر دچار فرسایش شدند و اکنون شبیه به قارچ در وسط آب دیده می شوند.

در پارک ملی صد جزیره از میان 123 جزیره موجود در آن، تنها 3 جزیره گسترش بیشتری یافته اند و توریست ها هم معمولا از این 3 جزیره دیدن می کنند. یکی از بهترین جزیره های این پارک، جزیره Quezon است که خود دارای 3 جزیره کوچک می باشد و در آن جاذبه های طبیعی و امکانات رفاهی و تفریحی زیادی وجود دارد. نام این جزیره از روی رئیس جمهور سابق فیلیپین انتخاب شده است. مجسمه این رئیس جمهور در یکی از این سه جزیره نصب شده و جز یکی از اماکن دیدنی جزیره محسوب می شود. یکی از پر بازدید ترین جزایر پارک ملی صد جزیره همین جزیره است و اکثر گردشگران آن را برای تفریح انتخاب می نمایند. در جزیره Quezon قایق هایی برای تفریح و گشت و گذار بر روی آب وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید و همچنین وجود رستوران های متعدد با منوهای متنوع و سرو غذاهای محلی و خوشمزه از دیگر امکانات رفاهی آن است.

از دیگر جزایر توسعه یافته این پارک ملی می توانیم به جزیره گاورنر اشاره کنیم. این جزیره با ساحل های ماسه ای و شنی سفید و آب و زلال و فیروزه ای اش به خوبی از مهمانان خود استقبال می کند. گونه های جانوری بسیاری در جزیره گاورنر زیست می کنند و پرندگانی زیبای و کمیابی در آن وجود دارند که شاید تا به حال حتی اسم شان را هم نشنیده باشید چه برسد به اینکه از نزدیک دیده باشید شان.

سومین جزیره گسترش یافته این پارک، جزیره کودکان است و همانطور که از نامش پیداست عمق آب این جزیره آنقدر کم است که می توانید کودکان خود را بدون هیچ نگرانی در ساحل رها کنید تا آب تنی کنند. به شما توصیه می کنیم یک شب را در کنار ساحل چادر بزنید و یا یکی از کمپ های اطراف ساحل را اجاره کنید و مدتی را در دل طبیعت سپری کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید