پیست اسکی کاکان یاسوج

16454 ۱۳۹۶/۰۵/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه دقیقی از این پیست اسکی در دست نیست اما چند سالی می باشد که از این کوهستان به عنوان فضایی برای ورزش اسکی استفاده می شود.

پیست اسکی کاکان یاسوج از جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد می باشد زیرا این پیست در استانی واقع شده است که در بام ایران قرار گرفته است. این پیست در تمامی فصول سال در اختیار عموم قرار دارد و پوشیده از برف است.
پیست اسکی کاکان در منطقه ای خوش آب و هوا و در دامنه های رشته کوه زاگرس قرار گرفته دارد و از لحاظ موقعیت جغرافیایی موقعیت بسیار مناسبی است.
از دیگر ویژگی های این پیست ارتفاع مناسبی می باشد که این پیست در آن واقع است. ارتفاع آن 2600 متر از سطح دریا بوده و در حدود تقریبا 20 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است.


روستاییان و بومیان محلی به دلیل نزدیکی این پیست با روستایی در آن حوالی به نام کاکان نام آن را از این روستا اقتباس کرده و آن را کاکان نام نهادند.
پیست کاکان که به نام پیست اسکی دنا هم شناخته می شود، از طول و عرض مناسبی برخوردار است و حدودا 600 متر طول و 150 متر عرض دارد. این پیست از امکانات رفاهی مناسبی نیز برای اسکی بازان بهره می برد، از جمله دستگاه بالابر، رستوران و اقامتگاه مناسب جهت تعطیلات چند روزه و …
همه این عوامل دست به دست هم داده اند تا این پیست یکی از زیباترین پیست های طبیعی ایران باشد.


همانطور که اشاره کردیم این پیست به لحاظ موقعیت آب و هوایی در منطقه ای ویژه قرار گرفته است. دلیل این ادعا بارش های زیادی است که در طول سال در این منطقه اتفاق می افتد.
گاهی اوقات میزان بارش های این منطقه به 3 متر می رسد و این منطقه را به لحاظ جغرافیایی خاص کرده است. همچنین نزدیک بودن این پیست به استان های جنوبی کشور و مناطق گرمسیری فرصت مناسبی را برای هموطنان عزیز کشورمان فراهم کرده که از گرمای طاقت فرسای جنوب با مسافرت به این منطقه بکر و ییلاقی خستگی خود را به فراموشی سپرده و استراحت نمایند.


البته این پیست به دلیل قرارگیری در منطقه ای محروم از کشور نیازمند یک سری توجهات و استانداردسازی می باشد برخلاف پیست دیزین تهران و پیست سهند تبریز که جزو معتبرترین پیست های اسکی ایران هستند، مثلا باید طول پیست به دلیل شیب و ارتفاعی که دارد بیشتر شود و همچنین عرض آن باید کمی گسترش یابد تا آمادگی برگزاری انواع اردوهای مرزی و برون مرزی را داشته باشد.

پیست اسکی کاکان که از جاذبه های گردشگری یاسوج به شمار می رود، اصلی ترین و شاید مهم ترین پیست منطقه غرب کشور محسوب شود و بهتر است توسط مسئولین منطقه و استانی بروزتر گردد.
بی شک توجه به زیرساخت های مهم کشور در زمینه بحث جذب توریست نه تنها کمک به رشد اقتصادی منطقه می کند بلکه باعث درآمدزایی و افزایش کسب و کار در مناطق محروم خواهد شد.

پس به پیشنهاد تیم نشاط آوران، حتما به این ناحیه سفر کنید و لحظات لذتبخشی را برای خود رقم بزنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید