غار پلنگ آرام گلستان

13882 2017/10/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

غار پلنگ آباد در سال 1390 توسط گروهی هشت نفره از غارنوردان گلستانی کشف شده است.

غارها همیشه نماد ناشناختگی هستند. می توانید در دهانه غار بایستید و به اعماق تاریک آن نگاه کنید و مرموز بودن آن را حس کنید. حالا غاری را تصور کنید که عمودی باشد. انگار به درون چاهی بی انتها خیره شده اید.

غار پلنگ آرام گلستان جزو غارهای عمودی می باشد و از نظر عمق رتبه چهارم کشور را به خود اختصاص داده است. برای دیدن این غار باید به استان گلستان و شهرستان علی آباد کتول بروید.

غار پلنگ آباد علی آباد کتول در نزدیکی روستای محمدآباد از توابع شهر فاضل آباد قرار دارد و علّت پیدایش آن نفوذ آب در لایه های آهکی زمین بوده است. ابعاد دهانه غار 3 متر در 15 متر می باشد و عمق آن به 115 متر می رسد. به غارهای عمودی چاه طبیعی هم می گویند و این غارها معمولا هیچ جای پایی برای فرود ندارند. بنابراین در صورتی که خواستید اعماق غار را ببینید حتماً تجهیزات مناسب به همراه داشته باشید و حتما غارنوردی حرفه ای که به این غار آشنایی دارد را با خود همراه نمایید.

دو قطعه سنگ بزرگ، نیمی از دهانه غار پلنگ آباد در گلستان را پوشانده اند که البته وضعیت بسیار خطرناکی دارند و هر لحظه ممکن است سقوط کنند. این غار در سال 1390 و توسط یک گروه هشت نفره از غارنوردان گلستانی ثبت شد. این گروه در جریان آتش سوزی جنگل های استان گلستان در پاییز سال 1389 برای امداد به این منطقه رفته بودند که منطقه را مستعد پیدایش غار ارزیابی کرده و با پیگیری هایی که انجام می دهند سرانجام می توانند محل غار را پیدا کنند.

اگر به داخل غار بروید می توانید قورباغه های جنگلی را ببینید که در واقع تنها حیوانات موجود درون غار هستند. قبل از اینکه عمق غار مشخص شود بومیان منطقه بر این باور بودند که عمق آن هزار متر می باشد. در هنگام کاوش غار، اسکلت یک قاطر و یک سگ در آن کشف شد که ظاهراً در آن سقوط کرده اند.

گروه نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورت علاقه به غارنوردی حتماً به غار پلنگ آرام فاضل آباد که از جاذبه های گردشگری گلستان است بروید و به همراه گروهی حرفه ای به کاوش و ماجراجویی در آن بپردازید تا خطری شما را تهدید نکند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید