malaysia

جاذبه های گردشگری مالزی

8816 2016/08/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

کشور مالزی یکی از مقاصد مهم توریستی جهان و از جمله ایرانیان است. برای رفتن به مالزی ویزا لازم نیست. کافیست، بلیط رفت و برگشت داشته باشید تا در فرودگاه مالزی ویزای 3 ماهه به شما بدهند. در صورتی که بلیط رفت و برگشت نداشته باشید ویزا نمی دهند. البته بعد از گرفتن ویزا می توانید تاریخ بلیط برگشت را عوض کنید و یا آن را پس بدهید. برای راحتی سفر به مالزی هم می توانید از تور مالزی استفاده کنید.

کشور مالزی با حکومت سلطنت مشروطه فدرال، در جنوب شرقی آسیا قرار و دارای 13 استان و 3 منطقه فدرال است. مالزی کولالامپور را به عنوان پایتخت خود می شناسد اما مقر حکومت فدرال این کشور پوتراجایا می باشد

مالزی، به وسیله دریای جنوب چین، به دو منطقه شبه جزیره مالزی و بورنئوی مالزیایی یا مالزی غربی و شرقی تقسیم می شود. این کشور، نزدیک خط استوا واقع شده و آب و هوای گرمسیری دارد. و از نظر موقعیت جغرافیایی در آسیای خاور دور است.

کشور های همسایه مالزی عبارتند از تایلند، اندونزی و سنگاپور. آب و هوای مالزی گرم و مرطوب بوده و دارای قرارداد رومینگ ایرانسل و همراه اول است.

جاهای دیدنی مالزی بسیارند به همین سبب مالزی یکی از توریستی ترین کشورهای جنوب شرق آسیاست. مالزی به دو شبه جزیره غربی و شرقی تقسیم شده است که هر کدام جاذبه هایی را در بر دارند چند سال اخیر مالزی به یکی از مهم ترین مقاصد توریستی تبدیل شده است.

آب و هوای شرجی و استوایی متفاوت با آب و هوای معمولی کشورمان به مراکز تفریحی مالزی جاذبه خاصی بخشیده است. دمای هوا از 20 تا 30 درجه سانتی گراد در مناطق مختلف در نوسان است. فصل باران های شدید در بخش غربی از شهریور تا آذر و در بخش شرقی از مهر تا اسفند می باشد.

ساکنین کشور مالزی از سه نژاد مالایی (60%) ، چینی (27%) ، هندی (12%) و غیره (1%) تشکیل شده است. بهترین زمان سفر از نظر فرهنگی و تفریحی سال نوی چینی، می باشد. “تایپوزام” و “سال نوی چینی” در ماه های ژانویه و فوریه، کشور را به کارناوالی از شور و شادی تبدیل می کنند و در تعطیلات عید فطر و کریسمس، توریست ها به آن جا سرازیر می شوند و مردم هم به جشن و شادی می پردازند.

دانشگاه مالزی که به اسم یو ام شناخته می شود از بهترین دانشگاه های مالزی می باشد و توسط افراد بسیاری برای تحصیل انتخاب می شود.

علاوه بر جاذبه های گردشگری مالزی، وجود فرهنگ های غنی آسیایی مانند مالایی، هندی و چینی بر این مطلب افزوده است. زبان رسمی این کشور مالایی است ولی انگلیسی به طور گسترده توسط مردم صحبت می شود. شهرهای کوآلالامپور و جزیره پنانک مقاصد اصلی توریست ها در مالزی هستند.

کشور مالزی مناطق دیدنی زیبایی دارد مثلا مناطق کوهستانی و سرسبز کامرون، سواحل پنانگ و جزایر لنکاوی که جزو مناطق توریستی مالزی هستند دارای مناظر طبیعی و چشم اندازهای زیبا با آب و هوایی خنک می باشند.

اطلاعاتی در مورد کشور مالزی:

زبان رسمی: مالایی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: مشروطه سلطنتی

جمعیت: حدود 30 میلیون نفر

مساحت: 329,758 کیلومتر مربع

واحد پول: رینگیت (Malaysian Ringgit – MYR)

MYR 3,25 = $1

پیش شماره: +60

احتلاف زمانی با ایران: چهار ساعت و نیم جلوتر

ولتاژ برق: 220 ولت

آب لوله کشی: قابل نوشیدن، اما کودکان و افرادی که معده ضعیفی دارند بهتر است که از آب بطری استفاده کنند.

ویزا: نیاز به ویزا ندارد.

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای مالزی بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید