مجموعه تفریحی ائل داغی زنجان

11129 2018/06/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس

شهر زنجان از شمال به شهرستان طارم و خلخال و میانه و از سمت شرق به سلطانیه و از جنوب به خدابنده و از غرب به شهرستان ماه نشان محدود شده است. این شهر ۱۶۶۳ متر از سطح دریا بالاتر می باشد. یکی از ویژگی هایی این شهر، متصل کردن فلات مرکزی ایران به آذربایجان به واسطه راه ارتباطی خود می باشد. در منطقه ای که استان زنجان قرار دارد شرایط توپوگرافی بسیار مناسبی دارد.

مجموعه تفریحی ائل داغی زنجان نیز در یکی از مناطق طبیعی زیبا و دلنشین استان یعنی، در جاده گاوازنگ، روبروی نمایشگاه بین المللی کاسپین واقع شده است.

در شمال استان زنجان، در دامنه کوه گاوازنگ مراکز تفریحی و گردشگری زنجان یعنی ائل داغی قرار دارد که مجموعه ای با همه امکانات رفاهی اعم از آبشار مصنوعی، رستوران، آلاچیق است.

مجموعه تفریحی و کوهستانی ائل داغی زنجان, در فاصله ای نزدیک با مرکز شهر زنجان یعنی سه کیلومتری آن واقع شده است و آز آنجایی که مجموعه ائل داغی زنجان بسیار پرطرفدار می باشد در روزهای تعطیل به دلیل ازدحام با ترافیک مواجه می شود.

کوهی که این مجموعه تفریحی در آن قرار دارد، از ارتفاعات مهم زنجان می باشد که بیشتر دوستداران طبیعت و گردشگران. مسافران در فصل بهار از آن استفاده می کنند. قله این کوه از سطح زمین ارتفاعی برابر با دو هزارو 15 متر دارد.

مجموعه تفریحی و کوهستانی ائل داغی, برای گردشی چند ساعته و کمتر یک روز بسیار مناسب است، به همین سبب مورد توجه گردشگران و علاقمندان به ورزش کوهنوردی است تا از شلوغی های شهر دو بمانند چرا که کوهپیمایی در کوه ائل داغی بسیار لذتبخش خواهد بود.

تمام زیبایی مجموعه تفریحی ائل داغی به خاطر وجود زیبایی های کوه و جاده گاوازانگ و پدیده های طبیعی می باشد. همانطور که گفته شد، آبشار مصنوعی، رستوران، آسیاب و آلاچیق ها از امکانات این مجموعه هستند.

به دلیل استقبلا مردم بومی و گردشگران و مسافران از به این منطقه، شهرداری زنجان تصمیم گرفت امکانات این مجموعه را بیشتر کند و پیست دوچرخه سواریف آمفی تاتر، لند مارک و مجموعه ورزشی از جمله پروژه های در دست اقدام است. از این رو این مجموعه از بهترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان زنجان محسوب می شود.

عکس های مجموعه تفریحی ائل داغی زنجان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید