چشمه هفت رنگ مجن شاهرود

19110 ۱۳۹۸/۰۸/۱۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

  

چشمه هفت رنگ مجن رود کجاست؟

چشمه هفت رنگ مجن رود در شهر شاهرود و در دامنه های جنوبی رشته کوه البرز واقع شده است. این چشمه هفت رنگ زیبا در مجاور باغ فرحزاد قرار دارد و همین باعث شده است تا زیبایی این منطقه دو چندان شود. این چشمه از چشمه های گوگردی شاهرود است و درست در میان شکاف دره های دامنه قله 4000 متری شاهوار واقع شده است.

عکس چشمه هفت رنگ مجن

در این دو دره آبی شفاف  و خروشان در جریان است که ساکنین این منطقه از آن به عنوان آب شرب استفاده می کنند. چشمه هفت رنگ شاهرود در دره ای رنگارنگ قرار دارد به همین دلیل به نام چشمه هفت رنگ مشهور شده است. آب و هوای منطقه فرحزاد که این چشمه در مجاورش قرار دارد، تا حدودی نیمه خشک و سرد است و به همین دلیل از تنوع گیاهی بسیار خاصی برخوردار می باشد.

علاوه بر گونه های مختلف گیاهی، می توانید در بازدید از چشمه مجن رود شاهد گونه های مختلف جانوری هم باشید، چراکه پستانداران و پرندگان کمیاب بسیاری در این منطقه زندگی می کنند. با بازدید از چشمه مجن رود در واقع با یک تیر دو نشان می زنید، چراکه پس از گشت و گذار در اطراف این چشمه می توانید به باغ فرحزاد بروید و در آنجا استراحت کنید. هنگامیکه در مسیر رسیدن به چشمه هفت رنگ سمنان قرار می گیرید، یک بوی بسیار خاص به مشام تان می رسد، این بو به خاطر وجود مواد معدنی درون چشمه است که باعث می شود گازهایی از این چشمه به اطراف ساطع شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده بر روی املاح معدنی درون چشمه هفت رنگ مجن رود مشخص شده است که چشمه هایی که در اطراف چشمه مجن رود قرار دارند، دارای مقدار بسیار زیادی از املاح معدنی مانند جیوه می باشند. آب این چشمه رنگ های گوناگونی دارد و به گونه ای است که گویی با آب و صابون ترکیب شده و در انتها به آب سفید چشمه متصل می شود. هر چقدر از چشمه هفت رنگ مجن رود دور شوید رنگ آب سفید تر می شود. کشاورزان از آب این چشمه برای آبیاری زمین های شان از آن استفاده می کنند. برای دسترسی به مسیر این چشمه باید به سوی منطقه فرحزاد تاش رفته و سپس به جاده شاهرود به مجن برسید در این راه یک جاده آسفالته وجود دارد که نقطه اتصال دسترسی از شاهرود به سایر مناطق خارج شهر را فراهم می سازد.

چشمه هفت رنگ مجن رود شاهرود از جاذبه های گردشگری این استان است که شما می توانید در تور سمنان گردی از این مکان دیدن کنید.

آدرس چشمه هفت رنگ مجن: شاهرود، باغ های منطقه گردشگری فرحزاد، فاصله ۵ کیلومتری از سه راهی مجن، چشمه هفت رنگ مجن رود

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید