جزایر ناز قشم

14283 2017/11/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جزیره قشم جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند و بعضی از آنها کاملاً منحصر به فرد هستند. جزایر ناز که در فاصله 22 کیلومتری از قشم قرار دارند، یکی از این جاذبه های منحصر به فرد هستند.

جزایر ناز ساحل شنی ندارند و دارای دیواره های صخره ای هستند که بین 5 تا 10 متر طول دارند. هنگامی که جزر آب کامل می شود، برای مدت کوتاهی جزایر ناز از طریق یک خشکی باریک به قشم متصل می شوند. در این هنگام گردشگران و مسافران می توانند خود را به این جزایر برسانند و از زیبایی های آن بهره ببرند.

از ارتفاعات جزایر ناز در قشم می توان زیبایی های خلیج همیشه نیلگون فارس، تنگه هرمز و جزیره لارک را دید. لذت عبور از دریا با خودرو یا با پای پیاده به گونه ای است که می توان آن را هر روز در این جزایر تجربه کرد. اطراف جزایر ناز بندرعباس را مرجان ها و صدف هایی رنگارنگ در طرح های گوناگون پوشانده اند که تنوع آنها چشمان شما را مجذوب خود می کند.

مساحت جزایر ناز هرمزگان حدوداً سه هکتار می باشد. هنگام مد مسیری که از آن به جزیره آمده اید کاملاً محو می شود و برای برگشت باید تا جزر بعدی صبر کنید. هنگامی که مسیر باریکه توسط آب ناپدید می شود، یک حس منفرد بودن و جدایی از دیگر نقاط دنیا به شما دست می دهد که بسیار لذت بخش است.

جزایر ناز در بندرعباس در گذشته مسکونی بوده اند ولی امروزه کسی در آنها سکونت ندارد، امّا می توانید چندین سایه بان را ببینید که ماهیگیران برای استراحت خود و دور ماندن از چشم آفتاب، بنا کرده اند.

بومیان جزیره قشم به جزایر ناز در هرمزگان، دوکرده می گویند که به معنی مکانی است که نصف روز زیر آب و نصف روز روی آب قرار دارد. همچنین می توان در آب های این جزایر به غواصی پرداخت که تجربه خوبی می باشد.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این جزایر که از جاذبه های گردشگری هرمزگان هستند، بازدید کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید