چشمه های آبگرم مهدیشهر

14121 2017/06/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از تاریخچه این چشمه ها اطلاعات زیادی در دست نیست. این پدیده ها به دلیل رسوبگذاری لایه های رنگی با جنس های مختلف، دگرشیبی و فرسایش به وجود آمده اند و از دیرباز مورد توجه بودند.

چشمه های آبگرم از زمان های قدیم مورد توجه همگان به خصوص مردم ایران بوده است و اکثر آن ها خواص درمانی و تاثیرات مثبتی که این چشمه ها بر روی جسم و روح می گذراند را انکار نمی کنند.

یکی از معدود چشمه های آبگرم در ایران که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد، چشمه های آبگرم مهدیشهر بوده که سال های بسیاری پذیرای مردم و گردشگران علاقمند می باشند.

آبگرم مهدیشهر دارای سه چشمه مجزا به نام های، “مرادآب”، “گرآب” و “قلنج” است که هر کدام خواص درمانی منحصر به خود را دارند و در دسته چشمه های دارای آب های معدنی قرار می گیرند که منشا دارویی دارند. جالب است بدانید آب موجود در چشمه آبگرم مهدیشهر در ساختمان درونی زمین شکل گرفته و توسط حرارت بالای مرکز زمین از مجراهای موجود در عمق زمین، به سطح می رسند.

چشمه های آب گرم مهدیشهر حدودا 1145 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و از نظر شیمیایی آب آن گوگردی است. در اطراف این ناحیه تقریبا پوشش گیاهی ضعیف می باشد و تنها ارتفاعات شمالی منطقه دارای تنوع از نظر پوشش گیاهیست.

روش های درمانی که بسیاری از افراد و گردشگران را به سمت این چشمه ها جذب می کند، سه گونه اند، از طریق پوستی توسط استحمام، از طریق زیرپوستی توسط تزریق و از طریق نوشیدن آن هم با تجویز پزشک. آثار درمانی آبگرم مهدیشهر نیز بیشتر بر روی بافت های بیمار و مخاط پوستی بوده و به خاطر اینکه دارای خاصیت حل کنندگی و جذب هستند، تغییرات عمیقی در تغذیه بافت ها ایجاد می کنند. همچنین برای درمان التهاب مفاصل، غدد، کبد، تورم، رحم و یا سرطان مفید می باشد.

در اطراف چشمه ها دیوارهایی کشیده شده اند تا مردم بتوانند با آرامش بیشتری از آنها استفاده کنند، ولی با تمام این اوصاف هنوز هم پتاسنیل های بسیاری برای رسیدگی بیشتر به این منطقه وجود دارد. زیرا در سال های اخیر، به غیر از بازدید مردم به دلیل خواص این چشمه ها، جنبه تفریحی نیز پیدا کرده است و بسیاری برای گذران اوقات فراغت به این منطقه (که جزئی از جاذبه های گردشگری سمنان می باشد) می آیند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند که حتما به چشمه های آبگرم مهدیشهر که از جاذبه های گردشگری ایران عزیزمان است بروید و از جنبه های درمانی و تفریحی این ناحیه استفاده کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید