MENUMENU
051-36040039
tuskastan-forest1

جنگل توسکستان گرگان

3021 ۱۳۹۵/۰۴/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.3]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل توسکستان گرگان، در مسیر کوهستانی قله شاهکوه شاهرود قرار دارد. منطقه توسکستان، به خاطر اینکه بر دشت گرگان اشراف دارد به نام دیدگاه هم شناخته شده است. در ابتدای جنگل توسکستان نیز، روستایی به همین نام قرار گرفته است.

حداقل اختلاف دما از پایین جنگل توسکستان تا منطقه جهان نما، پانزده درجه سانتی گراد است. هوای منطقه در فصل تابستان بسیار مطبوع و حتی کمی سرد می باشد.

جاده توسکستان,جاده جنگل توسکستان,جنگل توسکستان

زمانی که از شهر گرگان به سمت مشهد حرکت کنید پس از گذشت از روستای جلین، راهی را مشاهده می کنید که بعد از عبور از زمین های کشاورزی به روستای توسکستان منتهی می شود.

جنگل توسکستان، در میان دو رشته کوه واقع شده که از میانش رودخانه ای پرآب می گذرد. هرچه به سمت بالای جنگل برویم، درختان تنک تر می شوند. زمانی که به جهان نما می رسید، تغییر چشمگیری را در پوشش گیاهی مشاهده می نماییم به طوریکه درختان توسکا به تدریج جای خود را به درختان ارس می دهند.

جنگل توسکستان گلستان,روستای توسکستان,روستای توسکستان گرگان

از روستای توسکستان جنگل شروع شده و پس از عبور از آبشار، پیچ های مسیر تند می شود که باید نهایت احتیاط را نمود. این سربالایی پس از عبور از حدود ۱۵-۱۶ پیچ به پایان می رسد و به بام استان گلستان یعنی منطقه جهان نما وارد می شویم، منطقه ای باز با پوشش گیاهی متفاوت از جنگل توسکستان، در این منطقه در دو سوی جاده درختان ارس خودنمایی می کنند. هنگام ورود به این منطقه ابرها را در زیر پای خود می بینید.

نظر خود را به این مطلب بدهید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد ؛ بخش های موردنیاز علامت گذاری شده اند