کوه های آلاداغ لار زنجان

17240 2018/09/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کوه های آلاداغ لار کجاست؟

کوه های رنگی زنجان که به کوه های آلاداغ لار ماهنشان نیز معروف هستند، یکی از زیباترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی ایران محسوب می شوند که در استان زنجان و در نزدیکی شهرستان های ماهنشان و میانه قرار گرفته اند. کوه های رنگی آلاداغ لار جلوه ویژه ای از رنگین کمان را بر روی زمین ایجاد کرده اند که باعث ایجاد یک منظره خارق العاده شده است. در این کوه رنگ های قرمز، سبز، قهوه ای، نارنجی، زرد و سفید آنقدر زیبا با یکدیگر تلفیق شده اند که در یک نگاه، ما را به یاد منظومه شمسی می اندازند.

در میان کوههای رنگی آلاداغ لار چندین روستا واقع شده اند و به دلیل استفاده از از خاک قرمز در تهیه کاهگل خانه های روستا، آن ها نیز از جلوه خاصی برخوردار شده اند. علاوه بر این رنگ های به کار رفته در این کوه های آلاداغ لار میانه، یک سوژه عکاسی فوق العاده را به وجود آورده است که عکاسان و فیلم سازان زیادی را به سمت شهرستان ماهنشان و میانه می کشاند.

هرچند دیدن کوه ها از فاصله دور نیز لذت بخش است اما پیشنهاد میکنیم ساعتی وقت بگذارید و از نزدیک به دیدار این جاذبه طبیعی بی نظیر بروید. با وجود اینکه چنین جاذبه طبیعی بی نظیری در کشورمان قرار دارد اما اکثر مردم از وجود این رنگین کمان خفته در خاک اطلاعی ندارند. از کوههای رنگی آلاداغ لار فقط چند نمونه خارجی قرار وجود دارد و همین موضوع باعث افزایش احتمال ثبت جهانی این جاذبه طبیعی استان زنجان شده است. شما در تور زنجان گردی می توانید به دیدن کوه های رنگی کمانی آلاداغ لار بروید و و از زیبایی های نهفته در آن لذت ببرید.

آدرس کوه های آلاداغ لار : استان زنجان، 113 کیلومتری شهر زنجان، شهرستان ماهنشان

عکس های کوه های آلاداغ لار

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید