آبشار لونک رشت

12690 ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار لونک کجاست؟

استان گیلان از جمله استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است. از جمله جاذبه های طبیعی این استان می توان به آبشارهای واقع در آن اشاره کرد که در این مقاله می خواهیم به بررسی یکی از این جاذبه ها به نام آبشار لونک رشت که در روستای لونک واقع شده است بپردازیم. این آبشار زیبا در منطقه جنگلی کناری جاده سیاهکل قرار گرفته و فاصله آن تا شهر سیاهکل حدود 25 کیلومتری می باشد و به همین جهت با نام آبشار لونک سیاهکل نیز شناخته می شود. این آبشار زیبا در سمت راست جاده کوهستانی سیاهکل – دیلمان واقع شده است و گردشگران می توانند در این مسیر به تماشا بسیاری از زیبایی های طبیعت استان گیلان بپردازند که منظره های بی نظیری را در خود جای داده است.

آبشار لونک گیلان از دو آبشار در کنار هم تشکل شده است که دارای 6 متر ارتفاع هستند و مجموعا 20 متر پهنا دارند. در فصل بهار و با افزایش بارندگی دو آبشار به یک دیگر می پیوندند و منظره ای زیبا و شگفت آور را پدید می آورند. این آبشار از جمله زیباترین آبشارهای استان گیلان به شمار میرود و همین مورد باعث شده است که گردشگران زیادی برای بازدید از آن به این منطقه سفر کنند. همچنین این محل یکی از مناطق مورد علاقه عروس و دامادها است و بسیاری از آنها در روز پیوندشان به این محل می آیند و تصاویر زیبا و خاطره انگیزی را ثبت می کنند.

گردشگران علاوه بر تماشا زیبایی های آبشار لونک رشت می توانند از مناظر طبیعی و منحصر به فرد اطراف آن همچون چندین رودخانه خروشان که از جذابیت خاصی برخوردار هستند نیز بازدید کنند.  علاوه بر این در این منطقه امکانات رفاهی همچون سرویس بهداشتی، منقل، رستوران و آلاچیق نیز وجود دارد که گردشگران می توانند از آنها نیز استفاده کنند.

عکس

آبشار لونک در سیاهکل از جمله جاذبه های طبیعی استان گیلان می باشد که شما می توانید در تور رشت گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار لونک : استان گیلان، سیاهکل، جاده سیاهکل-دیلمان، روستای لونک

عکس های آبشار لونک

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید