آبشار نوقاهان قم

18703 ۱۳۹۷/۱۰/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار نوقاهان کجاست؟

استان قم از جمله استان های گردشگری کشور می باشد که بیشتر گردشگران آن جهت زیارت حرم حضرت معصومه (ع) به آن سفر می کنند. اما در کنار این حرم، دیدنی های دیگری نیز در این استان وجود دارد که در جذب توریست به این استان بی تاثیر نیستند. از جمله این دیدنی ها می توان به آبشار نوقاهان قم اشاره کرد که از جمله جاذبه های طبیعی قم به شمار میرود و در بین طبیعت دوستان این منطقه از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است. این آبشار در روستای قاهان که از توابع بخش خلجستان است واقع شده است و تا شهر قم حدود 80 کیلومتر فاصله دارد.

عکس آبشار نوقاهان

آبشار نوقاهان در قم حدود 1530 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و آب آن از کوهستان های اطراف تهیه می شود که از جمله آنها می توان به کوه های تاغرباغ، شیرواد و کوه گر اشاره کرد. حرکت آب این آبشار بر روی دیوارهای صخره ای و کوهستانی باعث ایجاد منظره ای ویژه در فصول بهار و تابستان می شود. علاوه بر این، در اطراف آبشار نوقاهان به دلیل پوشش گیاهی مناسب این منطقه جاذبه های گردشگری دیگری نیز وجود دارد که گردشگران به بازدید از آنها می پردازند. همچنین از دیگر ویژگی های این منطقه می توان به رویش گیاهان دارویی در آن اشاره کرد که از جمله آنها می توان به خاکشیر، ریواس، شیرین بیان و پونه اشاره کرد.

آبشار نوقاهان در کنار سایر جاذبه های گردشگری استان قم که اغلب آنها در دسته بندی جاذبه های مذهبی طبقه بندی می شوند، باعث جذب گردشگر به این استان شده است که نشاط آوران پیشنهاد می کند در تور قم گردی حتما از این منطقه گردشگری و بسیار زیبا نیز بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار نوقاهان : استان قم، 76 کیلومتری شمال غربی قم، روستای قاهان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید