جنگل پلنگ دره مازندران

14603 2018/03/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل پلنگ دره کجاست؟

استان مازندران با طبیعت سرسبز و بی بدیل خود، یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگران و علاقه مندان به طبیعت است. آبشار و جنگل پلنگ دره که در نزدیکی شیرگاه مازندران قرار گرفته است، یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های طبیعی مازندران می باشد. طبیعتی بکر، زیبا و چشم نواز، آب و هوایی مطبوع، و محیطی با نشاط دلایل خوبی است تا از این آبشار دیدن کنید.

فاصله جنگل پلنگ دره شیرگاه تا شهری که نامش را از آن گرفته است، نزدیک به 13 کیلومتر می باشد. مسیر خاکی است و دست انداز دارد، اما جنگل زیبای اطراف جاده هوش از سر شما می برد. منظره جنگل بسیار دیدینی و رویایی است و شمار را ترغیب می کند تا ساعاتی را در این جنگل زیبا به سر کنید. جنگل و آبشار پلنگ دره در سمت شرق شهر شیرگاه قرار دارند.

عکس جنگل پلنگ دره

در جنگل پلنگ دره سوادکوه چشمه های متعددی وجود دارد که رودخانه ای زلال و کم عمق را به وجود آورده اند. آب این رودخانه خنک و تمیز می باشد و نوشیدن آن بسیار لذت بخش است. این رودخانه در ادامه منتهی به آبشار 8 متری پلنگ دره می شود. آبشاری زیبا که درون حوضچه ای سنگی می ریزد و بسیار دیدنی است. در جنگل پلنگ دره جانوران شکارچی یافت نمی شود، بنابراین با خیال راحت می توانید در جنگل قدم بزنید و از زیبایی های طبیعت بکر آن لذت ببرید.

راه رفتن در رودخانه کم عمق جنگل های پلنگ دره علاوه براینکه فرح بخش است، در بعضی موارد اجتناب ناپذیر نیز می باشد. بنایراین ضمن رعایت احتیاط، لباس مناسب نیز به همراه داشته باشید. مسیر جنگل پلنگ دره برای خودروها کمی ناهموار است، اما پیمودن این مسیر با پای پیاده بسیار مفرح است. بهار و تابستان که منطقه کاملا سرسبز است، بهترین زمان برای بازدید از این چنگل زیباست.

نشاط آوران به علاقه مندان به طبیعت گردی پیشنهاد می کند در سفر خود به مازندران، بازدید از این جنگل زیبا و آبشار پلنگ دره که از جاذبه های گردشگری مازندران می باشد را از دست ندهند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید