جاذبه های گردشگری اکوادور

10891 2018/01/24
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]

کشور اکوادور یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که در سمت شمال غربی ایت قاره قرار دارد. کشور اکوادور همانند اکثر کشورهای منطقه آمریکای جنوبی در گذشته مستعمره اسپانیا بوده است. همچنین پیش از آن اکوادور بخشی از امپراتوری اینکاها به شمار می رفته است. فرهنگ مردم اکوادور نیز مانند دیگر کشورهای این منطقه ترکیبی از فرهنگ سنتی مردم این کشور و فرهنگ اسپانیایی است.

کشور اکوادور در همسایگی کشورهای پرو و کلمبیا قرار دارد و از سمت غرب نیز با اقیانوس آرام مرز مشترک دارد. چشم اندازهای اکوادور بسیار متنوع است و شامل کوه و تپه های بلند آنده آن، جنگل های سرسبز آمازون و حیات وحشی متنوع و غنی می باشد. شهر کیتو پایتخت اکوادور است که در میان همین کوه های بلند قرار گرفته است و به عنوان مرتفع ترین پایتخت جهان شناخته می شود.

شهرهای بندری اکوادور رستوران های فراوان و زیبایی دارند که تجربه ماندن در این شهرها را خاطره انگیزتر می کند. در قسمت های مختلف کمپ هایی برای گشت و گذار در جنگل های آمازون تعبیه شده است که تجهیزات لازم و راهنماهای با تجربه را در اختیار شما می گذارند تا دیدن جنگل های بارانی آمازون برایتان لذت بخش تر بشود. در جنگل می توانید قبیله هایی را ببینید که هنوز به صورت سنتی زندگی می کنند و این تنها یکی از شگفتی های این جنگل پر رمز و راز است. صخره ها و کوه های این کشور فرصت خوبی را برای علاقه مندان به کوهنوردی پدید آورده است تا از آن استفاده کنند.

آب و هوای اکوادور در قسمت های مختلف این کشور بسیار متفاوت است. آب و هوای سرد و خشک، گرم و مرطوب و حاره ای را می توان همزمان در قسمت های مختلف اکوادور دید. قله های آتشفشانی این کشور معمولا با برف پوشیده شده اند. فصل بارانی در قسمت های مختلف کشور متفاوت است اما معمولا بین ماه های ژانویه و آوریل می باشد. بهترین زمان ها برای مسافرت به این کشور بین ماه های دسامبر و ژانویه، جولای تا آگوست و مارس تا مه می باشد. کارناوال این کشور در ماه های فوریه و مارس و جشنواره فیستای کیتو، که سالروز تاسیس شهر را جشن می گیرد، در ماه دسامبر برگزار می شود.

گاوبازی، آتش بازی، شادی همراه با رقص و آواز و جشن گرفتن بر روی چیواس ها (اتوبوس های بدون سقف) از جمله کارهایی است که در این جشنواره ها انجام می شود. از جمله مناطق گردشگری اکوادور می توان بنای یادبود میانه شهر جهانی، جزیره بالترا، پارک ملی کوتوپاکسی، چاله آبی کوییلوتا، جزیره فلورینا، پارک ملی ماچالیلا و پارک ملی کاجاس را نام برد.

اطلاعاتی در مورد کشور اکوادور:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 127 میلیون و 500 هزار نفر

مساحت: 256,370 کیلومتر مربع

واحد پول: دلار آمریکا (USA)

پیش شماره: +593

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور اکوادور بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری کیتو اکوادور

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • فرید منوچهری

    شهر بندری اکوادور هم مثل کشورای همسایه خودش جشنواره خیابانی بسیار زیبا و جذابی داره که من عاشق شونم

  • همایون م.

    ممنونم از مطالب خوب و زیباتون. من قبلا در مورد این شهر مقاله خونده بودم. مطالب پست شما هم بسیار بجا و کامل بود.