باغ وحش ساری

19617 ۱۳۹۵/۰۳/۱۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

باغ وحش ساری کجاست؟

باغ وحش ساری یکی از جاذبه های گردشگری، توریستی و تفریحی استان مازندران به شمار می رود که در روستای طاهرده واقع شده است. این باغ وحش اولین پارک پرندگان و حیوانات استان مازندران محسوب شده و در تابستان سال 1386 هجری شمسی فعالیت خود را به طور رسمی با بودن 5 گونه پرنده آغاز نموده است.

مساحت زمین پارک حیوانات ساری بالغ بر 18 هزار متر مربع می باشد که در آن برای رفاه بازدیدکنندگان محوطه سازی هایی صورت گرفته و در آن امکاناتی نظیر پارکینگ، بوفه، کافی شاپ، سیستم روشنایی، فضای سبز و غیره گذاشته شده است.

پارک حیوانات دارای بیش از 400 قفس سرپوشیده وسیع، 40 محوطه باز، انواع گونه ها همچون طوطی های برزیلی، هفت رنگ، سبز، آرا، بلدرچین، کبک، عروس هلندی، مرغ عشق، انواع کبوترها، انواع طاووس، انواع بوقلمون، انواع واریته های قرقاول، درنا، مرغابی و پرندگان شکاری در معرض دید عموم شهروندان و گردشگران قرار داده شده است. در این پارک توسط سازمان بخش خصوصی، پرندگان کمیاب و منحصر بفردی نگه داری می شود. در پارک حیوانات نیز می توانید گونه های حیوانی متعددی نظیر انواع پستانداران، پرندگان، خزندگان، دوزیستان و آبزیان را مشاهده نمایید.

هم چنین بازدید کننده می تواند ناظر گونه های خاص مثل خرس، شیر و میمون ها باشد. یکی از پربازدید ترین بخش های باغ وحش شهر ساری، آکواریوم است که دارای بیش از 30 گونه از آبزیان، انواع نرم تنان و دوزیستان می باشد. مجموعه باغ وحش ساری دارای بخش های مختلفی است که عبارتند از:

  • برکه : برکه هایی در باغ وحش وجود دارد که پرندگان آبچری نظیر اردک ها، غازها و قوها در آن جا به سر می برند.
  • صخره: به منظور محیط زیستی مناسب برای پرندگان کوهستانی و بیابانی صخره باغی در مرکز باغ وحش قرار داده شده است. در این بخش کبک ها بیشتر رویت می شوند.
  • قفس های شیشه ای: برای پرندگان با شرایط اقلیمی خاص و با امکانات ویژه گذاشته شده است.
  • قفس های آهنی: به دلیل نوع تغذیه پرندگان شکاری و درندگان این قفس ها قرار داده شده اند. هم چنین در قفس های مربوط، محیط زیست طبیعی آن ها نیز لحاظ شده است.

مرغ مینای سخنگویی در باغ وحش ساری مازندران وجود دارد که در کتاب گینس به ثبت رسیده است . مرغ مینا باغ وحش ساری می تواند حدود 160 کلمه حرف بزند. وجود سگ هایی در قفس های باغ وحش احساسات برخی از گردشگران را برانگیخته است که چرا مسئولین باغ وحش آن ها درون قفس های فلزی نگه داشته اند. همچنین باغ وحش ساری برای مدتی به خاطر دلایل نامشخصی تعطیل گشت و پرندگان این باغ وحش با نظارت سازمان محیط زیست برای رهاسازی به تالاب حفاظت شده میانکاله انتقال پیدا کردند.

آدرس باغ وحش ساری : مازندران، 10 کیلومتری ساری، منطقه ذغال چال، روستای طاهرده

تصاویر باغ وحش ساری

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید