maldive

جاذبه های گردشگری مالدیو

11213 2016/09/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

مالدیو، انگشتری با هزار نگین بر انگشتان اقیانوس هند

اگر نمی دانید مالدیو کجاست، حتما این مطلب را تا آخر مطالعه نمایید.

مالدیو کشوری در جنوب آسیا یا به طور دقیقتر در جنوب غربی هندوستان است. پایتخت مالدیو نیز ماله و شهری بسیار زیبا می باشد.

برای شما پیش آمده که عکس ساحلی زیبا، جایی که آبی دریا و آسمان به هم گره خورده و درختان نخل استوایی سایه خود را بر ساحل نقره فام پهن کرده اند ببینید و آرزو کنید که یک بار در زندگی تان به چنین بهشتی بروید؟ کشور مالدیو یک چنین جایی است. بیشتر از هزار جزیره کوچک و بزرگ که تنها 202 تای آن ها مسکونی اند و میزبان گردشگران می باشند. در جزایر مالدیو شما هیچ وقت از پهنای آبی اقیانوس هند که این سرزمین را احاطه کرده دور نمی شوید و دریا، این شگفتی طبیعت همیشه در دید شماست. به همین دلیل تور مالدیو را جزو آرامش بخش ترین و پر طرفدارترین تورها می دانند.

جزیره مالدیو مناطق دیدنی بکری دارد و از لحاظ دارا بودن جزیره های مرجانی زیبا، مکان شناخته شده ای است. ماله، مرکز فروش تجاری و پر جنب و جوش ترین مکان در مالدیو است. جاهای دیدنی کشور مالدیو بسیارند، علاوه بر آن بازارهای محلی و بازار ماهی آن ارزش دیدن را دارد.

26 جزیره زیبای مرجانی در کنار هم در جنوب مالدیو مقصد اصلی گردشگران است. مطابق آمار این مجموعه جزیره بزرگترین جزایر مرجانی جهان هستند. مسئولیت نگهداری از این جزیره بر عهده ی مسئولان مستقل از دولت است.

بین جزایر کشور مالدیو را معمولا با قایق های پرسرعت می پیمایند که خود نیز یکی از جاذبه های مالدیو می باشد. در این مسیر می توانید شنای ماهی های پرنده و دلفین ها را از نزدیک ببینید. مسافت های طولانی تر را می توان با هواپیماهای دریایی طی کرد و از مناظر شگفت انگیز و حیرت آور اقیانوس هند لذت برد.

شاید فکر کنید برای دیدن دیدنی های کشور مالدیو فرصت زیادی دارید و دیر نمی شود، اما برای دیدن این منطقه ممکن است دیر شود چون با گرم شدن کره زمین و ذوب شدن یخ های قطبی، سطح آب های آزاد بالا می آید و احتمال زیر آب رفتن جزایر مالدیو بسیار زیاد است و شاید تا چند سال دیگر، چیزی از این انگشتر هزار نگین باقی نماند … .

اطلاعاتی درباره کشور مالدیو:

زبان رسمی: دیوهی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 350 هزار نفر

مساحت: 298 کیلومتر مربع

واحد پول: روفیا (Maldivian Rufiyaa – MVR)

MVR 15,26 = $1

پیش شماره: +960

احتلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم جلوتر

ولتاژ برق: 230 ولت

آب لوله کشی: غیر قابل نوشیدن

چرا برویم؟

maxresdefault

روی نقشه که نگاه می کنید، در اقیانوس پهناور هند، نزدیک به کشور سریلانکا دنبال لکه های کوچکی باشید که مثل یک رشته مروارید پراکنده اند.

علاوه بر طبیعت زیبا، مردمی با زبان و عقاید و رفتار مختلف می بینید، چون مالدیو در راه تجاری اقیانوس هند بوده و کشتی هایی که راه زیادی تا هند طی می کردند در کنار یکی از جزیره های مالدیو پهلو می گرفتند. بنابراین مالدیو از سال های خیلی دور مهمانی هایی داشته که بعضی با دیدن چنین بهشتی ماندگار شدند. از جزیره ای به جزیره دیگر چهره های مختلف آفریقایی، آسیایی و عربی می بینید که زبان «دیوهی» را با لحجه های متفاوتی صحبت می کنند.

کی برویم؟

seasons

متوسط دمای هوا در طول سال حدود 30 درجه است و به ندرت تغییر می کند. مالدیو دو فصل خشک و مرطوب مشخص دارد، (مانسون شمال شرقی و مانسون جنوب غربی) که از ژانویه (دی ماه) تا مارس (فروردین) و اواسط می (اردیبهشت) تا نوامبر (آبان) است. فصل پر سفر و پر متقاضی مالدیو از دسامبر (اواخر آذر) تا آوریل (اوایل اردیبهشت) است که فصل خشک محسوب می شود. برای تعطیلات سال نو میلادی و کریسمس قیمت ها افزایش پیدا می کند. از ماه می (اواخر اردیبهشت) تا نوامبر (اوایل آذر) که رطوبت بالاست و گرم تر است فصل کم مسافر است و قیمت ها کمتر خواهد بود. البته ماه آگوست (مرداد) استثناست. با این اوصاف سعی کنید زمان مناسبی را برای سفر انتخاب کنید تا جاذبه های گردشگری کشور مالدیو بیشترین لذت را ببرید.

جشنواره ها و رویدادها

Kude Eid

 1. روز ماهیگیران (Fisherman’s Day) در 10دسامبر
 2. روز ماهی و ماهیگیر ـ روز جهانی غذا (World Food Day) در 16 اکتبر
 3. عید فطر (Kude Eid) در پایان ماه رمضان
 4. روز استقلال (Independence Day) در 26 ژوئیه
 5. روز ملی مالدیو (National Day) در ماه مارس
 6. روز جمهوری (Republic Day) در 11 نوامبر
 7. جشنواره حج و عید قربان مالدیو (Eid Al haa) مصادف با ایام حج در شهر مکه.

دیدنی ها

جزایر مالدیو

Maldives-Island-10 (1)

در مالدیو جزایر آری، تودو، رادهو، هاالیف و واوو هم از جزایری هستند که در آنها توریست دیده می شوند.

تورهای غواصی جزیره زیبای گافاروفالو شهرت جهانی دارند. شما می توانید از عکاسان زیر دریایی بخواهید که در زیر دریا و در کنار ماهی ها و مرجان های دریایی از شما عکس های یادگاری بیاندازند.

زیر دریایی نهنگ (Whale Submarine)

Whale Submarine

در یکی از اسکله های غرب، تور زیر دریایی وال ها برپاست که خیلی هیجان انگیز است؛ دیدن دنیای زیرآب از داخل محفظه ای آهنین را شاید فقط داخل بازی ها و کارتون ها بتوان تجربه کرد ولی اینجا یک گردش واقعی است.

از جمله دیگر جاذبه های دیدنی مالدیو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مسجد جامع قدیم ماله (Jama Masjid)
 2. موزه ملی و پارک سلطان (Sultan park)
 3. مسجد جامع بزرگ و مرکز اسلامی (Islamic Centre)
 4. کاخ ریاست جمهوری یا مولی آگه (MuliAage) (مقابل مسجد جامع قدیم، ساختمان آبی و سفید با دروازه های رنگی)
 5. آرامگاه محمد تاکوروفان (Mohamed Thakurufaanu Tomb)
 6. ساحل مصنوعی (Artificial beach)
 7. جزیره باروس (Baros Island)
 8. تاج اکساتیکا (Taj Exotica)

خوردنی ها

Mas Huni

 1. سوپ ماس هونی (Mas Huni)
 2. فیهونوماس (Fihu Manus)
 3. بامبوکیو (Banbukeyo)
 4. گولها (Gulhi)
 5. کولی بوکیبا (Kulhi Boakiba)
 6. ماسروشی (Masroshi)
 7. نارگیل، انبه، موز و سایر میوه های استوایی
 8. مرکبات غنی

مردم مالدیو مسلمان هستند و در ماه رمضان محدودیت هایی وجود دارد.

خریدنی ها

 1. ساعت های زیبا
 2. صنایع چوبی
 3. لیف های بافته شده از پوست نارگیل
 4. «باندی» (شیرینی محلی تهیه شده از نارگیل)
 5. ماهی دودی

مراکز خرید

The Local Market

 1. مرکز فروشگاه محلی (The Local Market)
 2. بازار بزرگ ماهی (Fish Market)
 3. مرکز تجاری اس تی او (T.O Trade Centre)
 4. فروشگاه های خیابان مجیدهی (The Majeedhee Magu)
 5. خیابان چاندانه (The Chandni Magu)
 6. فروشگاه نالا (Nala Boutique)

مراکز تفریحی

غواصی (Diving)

maldives

یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کشور مالدیو غواصی در آب های شفاف و لذت بردن از طبیعت زیبای زیر دریا است. بیشتر مکان های اقامتی در مالدیو امکان غواصی در عمق کم و متوسط را برای گردشگران فراهم کردند. خاطره ای که هیچگاه از ذهن گردشگران پاک نخواهد شد.

دمای هوا تقریبا در تمام طول سال برای غواصی مناسب است. سواحل مصنوعی در مالدیو موقعیتی را برای مردم فراهم کرده اند که می توانند از یک شنای عالی در طول تابستان لذت ببرند.

ماله (Male)

Male_aerial

مجمع الجزایر مالدیو بر روی اقیانوس هند به شکل یک پرنده در حال پرواز دیده می شوند و جزیره ماله بر پشت این پرنده قرار دارد. ماله مساحت کم و به نسبت جمعیت بسیار زیاد دارد.

فرودگاه بین المللی ماله در جزیره کوچکی به نام هول هوله در شمال شرقی ماله قرار دارد و کشتی ها هر 10 الی 15 دقیقه  یک بار از فرودگاه به سمت ماله حرکت می کنند و بیشتر از 15 دقیقه هم در راه نیستند.

حتما قایق سواری را تجربه کرده اید، اما تاکسی هوایی یا هواپیماهای دریایی را احتمالا تجربه نکردید. می توانید این را از فرودگاه جزیره هول هوله تا جزیره مقصد تجربه کنید.

ماله آن قدر کوچک هست که بتوان پیاده مسیرهای آن را طی کرد. خیابان بودوتاکوروفانو خیابان اصلی ماله است که دور جزیره کشیده شده و همه خیابان های دیگر به آن ختم می شوند.

جزیره مالدیو برای شنا و غواصی و استراحت است و این شاید چندان برای کودکان خوشایند نباشد به همین خاطر غواصی و غواصی مخصوص کودکان، حباب سازی برای کودکان، شنا و کلک سواری بر روی کلک های چوبی، مسابقات قایق های بادبانی، اسکی روی آب و تماشای دلفین ها از جمله تفریحات این جزایر می باشد که برای کودکان جذابیت دارند.

هتل زیرآبی مالدیو

ConradMaldivesUnderwaterSuite_HR

هتل گرانقیمت «زیرآبی» مالدیو، گردشگران را به این کشور زیبا می کشاند. هتلی تمام شیشه ای، زیر آبهای اقیانوس آرام، جاذبه ای دیدنی را برای گردشگری مالدیو به ارمغان آورده است.

این هتل که پنجمین سال افتتاح خود را پشت سر می گذارد گنبدی شکل بوده و مسافران آن می توانند در رستورانی در اعماق اقیانوس که گنجایش 12 نفر را دارد، غذاهای دریایی میل کنند.

با گذشت 5 سال از راه اندازی این هتل «زیرآبی» درسواحل کشور زیبای مالدیو در اقیانوس هند، کارشناسان این هتل را یکی از عوامل رشد چشمگیر صنعت گردشگری این کشور می دانند.

هزینه هر روز اقامت در هر یک از سوئیت های هتل زیرآبی مالدیو که از آنها به عنوان «ویلای دولوکس آبی سلطنتی» نام برده می شود، 1156 پوند است، این در حالی است که تا به حال هیچ یک از مسافران این هتل کمتر از دو هفته در سوئیت های گرانقیمت هتل زیرآبی اقامت نکرده اند.

امنیت

تصور جایی امن تر از مالدیو سخت است. چون فقط گردشگران و کارکنان به اقامتگاه های جزیره وارد می شوند، به ندرت دزدی گزارش شده است. با این حال بهتر است پول و اشیای قیمتی را در صندق امانات اتاق نگهداری نکنید.

بهداشت

محتمل ترین خطر برای گردشگران آفتاب سوختگی است. هیچگاه بدون کرم و لوسیون ضد آفتاب در معرض نور خورشید قرار نگیرید. در صورت گرمازدگی مایعات زیادی بنوشید و فعالیت شدید بدنی انجام ندهید. برای جلوگیری از حوادث زیر آب به مرجان ها، صدف ها و ماهی ها دست نزنید و برای شنا از قایق یا جزیره خیلی دور نشوید. نهایت بدشانسی این است که نارگیلی روی سر کسی بیافتد اما این اتفاق خیلی رخ داده، به خصوص وقتی که باد شدید می آید.

اطلاعات کاربردی 

در سپتامبر 2009 رییس جمهور مالدیو از طرح جدید دولت این کشور برای وضع گونه جدیدی از مالیات تحت عنوان «مالیات سبز» خبر داد که در راستای آن، مبالغی تحت عنوان مالیات سبز از گردشگران این کشور گرفته می شود و از آن برای حفاظت از حیات وحش و طبیعت این کشور، پاکسازی سواحل و جلوگیری از پیامدهای تغییرات شدید آب و هوایی استفاده خواهد شد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید