dubai 2

سوغات دبی چیست

36850 ۱۳۹۴/۱۱/۲۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 32 امتیاز : 3.6]

سوغات دبی، یکی از شهرهای توریستی پرطرفدار در بین مردم ایران، موضوع مورد بحث در این بخش است. دبی یکی از شهرهای زیبا در کشور امارات متحده ی عربی می باشد که در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته و جاذبه های گردشگری بسیاری برای مسافرانش دارد. در این بین جذاب ترین آن ها، بازارها و مراکز خرید است که همه را به خود جذب می کند و بدنبال خرید برای خود و تهیه بهترین سوغات های دبی هستند. ما در اینجا به معرفی برخی از سوغاتی های دبی مانند طلا و جواهرات، پارچه و قهوه پرداخته ایم تا در تهیه سوغات از دبی نگرانی نداشته باشید. 

دیگر سوغاتی های دبی:

  • پوشاک 
  • کیف و کفش
  • لباس های سنتی
  • صندل
  • ادویه جات

طلای دبی 

dubai gold

طلا یکی از گرانبها ترین سوغاتی های دبی است. بازار طلا و جواهر دبی یکی از جاذبه های گردشگری دبی می باشد که بازدید از این بازار از آن جزء برنامه های گردشگران خواهد بود. این بازار از مغازه هایی با ویترین هایی مملو از طلا را در بر گرفته که درخشش این طلاها نظر بازدید کنندگان را جلب می کند. شما در بازار طلا می توانید هم تنوع بسیاری ببینید و هم به نسبت دیگر نقاط جهان قیمت با قیمت پایین تری  طلای مورد نظر خود را تهیه کنید. در ویترین طلا فروشی ها گردنبند، انگشتر، سنجاق سینه، شمایل و … خواهید دید که بسیار لذت بخش است و توصیه ما این است که دیدن این بازار پر از طلا را از دست ندهید. 

قهوه ی دبی

dubai coffee

یکی دیگر از سوغاتی های شهر دبی، قهوه است. در دبی موزه ای به نام موزه ی قهوه تاسیس شده که در آن می توان روش کار و تهیه ی قهوه در کشورهای مختلف، ابزار تهیه هر مدل را می توان دید و طعم هر کدام را چشید. همچنین در این موزه فروشگاه هایی وجود دارد که قهوه های مختلفی را در دسترس قرار می دهند برای خرید و شما با توجه به ذائقه خود می توانید خرید کنید و همچنین انتخاب خوبی بعنوان سوغاتی دبی است. 

پارچه ی دبی 

Cloth Dubai

پارچه های سنتی دبی یکی دیگر از سوغاتی های دبی هستند. اگر سری به بازار پارچه فروشان دبی بزنید می توانید با توجه به سلیقه و قیمت مورد نظر خود پارچه تهیه کنید. پارچه های عرضه شده جنس های همچون ابریشم، کتان و … هستند و همچنین پارچه های دیگر شهرها و کشورها مانند چین، کره، اندونزی، تایلند و هند را خواهید دید. 

مراکز خرید دبی

shopping dubai

یکی از جاذبه های دبی که وقت زیادی را مسافران در آن صرف می کنند بازدید از مراکز خرید این شهر است. مراکز خرید دبی بسیار زیاد است و به دو دسته بازارهای سنتی و مدرن تقسیم می شود که هر کدام جذابیت خاصی دارند. بازارهای سنتی همانند بازار طلا، پارچه و … و بازارهای مدرن و جدید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد :

مرکز خرید دبی مال : یکی از پرطرفداترین مراکز خرید دبی است که از نظر مساحت می توان گفت بزرگترین بازار جهان است. هر نوع کالایی مانند لباس، طلا، خوراکی و … می توان از آنجا تهیه کرد. 

مرکز خرید سیتی سنتر دبی : جذابیت این بازار به معماری خاص آن است و شما می توانید برندهای معروف را از اینجا تهیه کنید.   

مرکز خرید ابن بطوطه دبی : یکی دیگر از بازارهای بزرگ دبی ابن بطوطه است که معماری خاص و محبوبیت بسیاری دارد .

مرکز خرید فستیوال سنتر دبی : فستیوال سنتر مجموعه ای تجاری، سرگرمی و مسکونی است که در داخل دبی ساخته شده و همه ی امکانات رفاهی قابل دسترس هستند. شما میتوانید برای خرید به این منطقه بروید و فروشگاه هایی با برندهای مختلف را ببینید و خرید کنید. 

مرکز خرید امارات دبی : این مرکز خرید شامل مجموعه ای از هایپر مارکت، فروشگاه های پوشاک، لوازم ورزشی، لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی است. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید