دره نینه رود قزوین

13647 2019/07/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دره نینه رود کجاست؟

در میان کوه های خرمدشت دره ای زیبا و سرسبز وجود دارد که به آن دره نینه رود می گویند. این دره در نزدیکی گونه گول و روستاهای هیر و ویار قرار گرفته است و یک رود خروشان و پر آب از دل آن می گذرد. دره نینه رود یکی از بهترین و محبوب ترین مناطق ییلاقی شهر قزوین است.

عکس دره نینه رود قزوین

اطراف این دره با فندق زارهای زیبا و سرسبز احاطه شده است. ضلع شمالی این منطقه از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است، همچنین این دره در گذشته اصلی ترین محل رفت و آمد بین گیلان و قزوین بوده است و هنوز هم بعضی از سنگفرش های آن سالم باقی مانده اند.

دره نینه رود قزوین یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری روستای هیر است. زیبایی دره نینه رود با وجود رودخانه ای که از دل آن می گذرد چندین برابر شده است. اصلی ترین سرچشمه این رود، از چشمه بزرگی به نام وگل است که در ادامه به شاهرود و سپس به دریاچه خزر منتهی می شود.

وگل یکی از جوشان ترین چشمه های قزوین است که دارای آبی گوارا و زلال می باشد. آب چشمه وگل را به صورت بسته بندی شده با برند وگل در تمامی نقاط ایران ارسال می کنند، چراکه آب این چشمه، فوق العاده سبک و بی نظیر است. اگر قصد بازدید از این مکان را دارید بهتر است در فصل تابستان به آنجا سفر کنید چراکه با وجود آب و هوای کوهستانی در این فصل هوا بسیار خنک و ملایم است. اگر به کوهنوردی علاقه داشتید می توانید از کوه های نزدیک دره نینه رود در قزوین، ریواس های خوشمزه و ترش و آبدار بچینید و نوش جان کنید.

اگر به دنبال یک منطقه خوش آب و هوا برای تفریح در تعطیلات هستید، پیشنهاد می کنیم دره نینه رود را فراموش نکنید. چراکه بازدید از آن و سپری کردن ساعاتی در آن منطقه در کنار طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبایش خالی از لطف نیست. شما می توانید در تور قزوین گردی از این مکان دیدن کنید.

آدرس دره نینه رود: قزوین، نزدیکی گونه وگل، در میان روستای هیر و ویار

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید