موزه تاریخ طبیعی تبریز

13796 ۱۳۹۶/۰۹/۰۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دیرینگی موزه تاریخ طبیعی تبریز به سال های 1370 الی 1372 بازمی گردد.

شهر تبریز دارای قدمتی زیاد و فرهنگی غنی می باشد از این رو صنعت گردشگری و توریسم در این استان از اهمیت بالایی برخوردار است. برای نمایش بهتر تاریخ و فرهنگ موزه های تبریز با عناوین متعددی در این شهر برپا شده اند. یکی از موزه های مهم آن موزه تاریخ طبیعی تبریز است.

موزه تاریخ طبیعی به نام موزه حیات وحش تبریز نیز خوانده می شود. این موزه یکی از بزرگترین موزه های تاریخ طبیعی ایران و غرب کشور است.

این موزه برای به نمایش گذاشتن گونه های مختلف و منقرض شده و … برپا گشته و تا به امروز در کوشش این امر موفق بوده است. این مجموعه در فضایی به مساحت 200 مترمربع قرار ساخته شده است و پذیرای علاقمندان می باشد.

موزه تاریخ طبیعی تبریز با به نمایش گذاشتن گونه های مختلف طبیعی از پستانداران، پرندگان و … بخشی از تاریخ مهم محیط زیست را در دل خود جای داده است. در این موزه می توانید 38 گونه پستاندار، 13 گونه خزنده، 48 گونه پرنده، نمونه ای از سخت پوستان و بندپایان، 9 گونه آبزی و دو نوع سنگواره را مشاهده کنید. برخی از گونه های خزندگان که در این موزه وجود دارند افعی البرزی و زنجانی، آگامای قفقازی، گرزه مار، بزمجه بیابانی و … می باشند.

موزه حیات وحش در تبریز دارای بخش جانوری و گیاهی خاص خود است که گوناگونی موجودات و گیاهان آن باعث جذب گردشگران و علاقه مندان به محیط زیست شده است. به علاوه یک غرفه از نمایشگاه موزه را به ماکت های دایناسوری از دوران زمین شناسی اختصاص داده اند. در این موزه می توانید شاهد پیکرهای مارال، طرلان، شوکا، پلنگ، خرس قهوه ای، کل و بز وحشی،  گربه وحشی و پرندگانی از جمله قرقاول، دراج، سیاه خروس، سایر پرندگان شکاری و … باشید.

آدرس موزه حیات وحش تبریز در بلوار آزادی، چهارراه آبرسانی می باشد. ساعات بازدید از موزه تاریخ طبیعی تبریز در ایام هفته از 8 الی 14 است. نشاط آوران به شما توصیه می کند حتماً در سفر به تبریز از این موزه پربار و مهم دیدن کنید.

در ادامه می توانید سایر عکس های موزه تاریخ طبیعی تبریز را مشاهده کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید