بزرگترین مرکز تجاری صنایع دستی ایران در اروپا

11510 2016/09/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

اولین و منحصرترین مجتمع دائمی نمایشگاهی از کالاهای صنایع دستی ایرانی در شهر لایدن دورپ کشور هلند با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی آغاز به کار کرد.

مراسم افتتاحیه  صنایع دستی ایران در اروپا با حضور مسعود سلطانی فر، معاون رئیس جمهور و بهمن نامور مطلق، معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور، جهانگیری، سفیر ایران – هلند، فرهاد شریف، معاون امور بین‌ الملل اتاق بازرگانی ایران و شهرداران شهرهای لاهه، آمستردام، لیدن، رایزویک، واستار و لایدن دورپ و سفرای کشورهای مختلف و چند تن از روسای دانشگاه‌ ها، کالج و مقامات هلندی و ایرانی برگزار شد.

مسعودسلطانی‌ فر، در مراسم افتتاح نمایشگاه صنایع دستی ایران در هلند با اشاره به شرایط ایجاد شده پس از توافق هسته‌ ای تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی ایران بر آن است تا با فعال کردن صاحبان تجارت و صنعت و نیز فعالان عرصه‌ های فرهنگی، روابط اقتصادی و تجاری و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و هلند را بهبود بخشیده و به دور از مناقشات و جنجال‌ های سیاسی کشورهایی که منافع خود را در تحریم جمهوری اسلامی ایران می‌ بینند، زمینه رشد و شکوفایی هر چه بیشتر روابط فرهنگی و اقتصادی ایران و اتحادیه اروپا به ویژه ایران و هلند را رقم بزند.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: دو کشور ایران و هلند از دیر باز روابط حسنه‌ ای داشته‌ اند و هم‌ اکنون نیز هیچ محدودیتی در توسعه همکاری‌ های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود ندارند. ما بر این باوریم که گشایش مرکز تجاری – فرهنگی ایران و هلند گام بزرگی در این راستا محسوب شده و می‌ تواند ابتکار عملی برای همکاری‌ های آتی با کشور هلند و نیز سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.

سلطانی فر همچنین ابراز امیدواری کرد که با سفر خود به هلند زمینه همکاری‌ های بیشتر میان دو کشور در زمینه‌ های اقتصادی، گردشگری و صنایع دستی فراهم شود و بازار صنایع دستی ایران در اروپا جایگاه مناسبی پیدا نماید.

در مراسم اولین مرکز تجاری صنایع دستی در اروپا جهانگیری، سفیر ایران و هلند ضمن خوش آمدگویی به میهمانان افتتاح مرکز تجاری ایران و هلند را بزرگترین رویداد در چارچوب گسترش مناسبات اقتصادی، صنایع دستی و گردشگری فی مابین دو کشور دانست و افتتاح این مرکز را به عنوان اولین مرکز تجاری صنایع دستی در قلب اروپا برشمرد و خاطر نشان ساخت، تولیدات صنایع دستی، فرش، مبلمان و … که نماد فرهنگ و تمدن کشور ایران است در این مرکز تجاری برای شهروندان کشور هلند در معرض نمایش و عرضه قرار دارد.

handicraft1

وی تصریح کرد: بخش خصوصی با اقداماتی نظیر ایجاد مرکز تجاری و فرهنگی ایران و هلند می‌ تواند از این تجارب برای افزایش فعالیت‌ ها و معرفی ظرفیت‌ های و توانایی‌ های دو ملت استفاده کند.

جهانگیری همچنین از رویکرد دولت یازدهم به منظور ایجاد زمینه‌ های لازم برای همه بخش‌ ها در راستای توسعه اقتصادی با استفاده از ارتباطات بین المللی تقدیر و تشکر کرد.

وی با اشاره به نقش و اهمیت ارتباطات بین بانکی در سرمایه‌ گذاری و تجارت بین دو کشور، بر لزوم همکاری نزدیکتر بانک‌ های دو کشور در پیشبرد اهداف صادراتی تاکید کرد.

رویدادهای اینچنینی می توانند هنرهای سنتی ایران در اروپا بیشتر به همگان بشناسانند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید