چشمه دیمه شهرکرد

14614 2018/07/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

چشمه دیمه شهرکرد یکی از جاهای دیدنی این شهر می باشد. همگی می دانیم سپری کردن تعطیلات در کنار طبیعت برای سلامت روانی بسیار مفید است. جای جای طبیعت، زیبایی های خاص خودش را دارد ولی در این بین تازگی ها، مقصد جدید همیشه حال آدمی بهتر می کند. مناظر تازه و تجربه های جدید می توانند برای ساختن یک تعطیلات خوب برای ما کافی باشند. از آنجایی که شهرکرد به علت ارتفاع زیادش از سطح دریا به بام ایران معروف است و مناظر طبیعی بسیار زیبایی را در خود جای داده است، چشمه دیمه شهرکرد را می توانید به عنوان یکی از مقاصد خود انتخاب کنید.

چشمه دیمه کجاست؟

چشمه دیمه شهرکرد همجوار روستایی به همین نام، در شهرستان کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است. این چشمه یکی شاخه های اصلی رودخانه زاینده رود در 10 کیلومتری چلگرد می باشد. برای سفر به چشمه دیمه کوهرنگ باید اول به شهرکرد سفر کنید بعد از آنجا به فارسان و سپس به کوهرنگ بروید تا در نهایت به روستای دیمه برسید. 

بر اساس بررسی های کارشناسان چشمه دیمه در شهرکرد از نظر املاح و مواد معدنی، بسیار غنی است. این چشمه از گوارا ترین آب های جهان بشمار می رود و دارای خواص درمانی زیادی است که به جلوگیری از پوسیدگی دندان به خاطر وجود کلسیم و درمان سنگ کلیه کمک می کند.

چشمه دیمه کوهرنگ از دیرباز به عنوان مجموعه ای برای تجمع ایلات و عشایر بختیاری و گردشگران بوده که در حال حاضر به دلیل دارا بودن فضاهای سرسبز و خرم، راه دسترسی آسفالته، سرویس بهداشتی و سکو نشیمن به تفرج گاهی عالی تبدیل شده است. منظره ای زیبا و چشم نواز و همچنین فضاسازی های اطراف چشمه، این مکان را به یکی از بهترین گردشگاه های شهرستان کوهرنگ مبدل کرده است.

درختان بلند بلوط، کیکم که درختی از خانواده افراست و دیگر درختان سرسبزی که وجود دارد پوشش گیاهی اطراف چشمه دیمه چهارمحال و بختیاری را تشکیل می دهند. از انواع وحوش موجود در این مکان به گرگ، روباه، شغال، کفتار و پرندگانی همچون کبک می توان اشاره کرد. برای گذران یک روزه در این مکان می توانید به مراکز اقامتی که همجوار چشمه وجود دارند مراجعه کنید. 

عکس های چشمه دیمه شهرکرد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید