تالاب سولقان شهرکرد

14548 2018/07/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تالاب سولقان کجاست؟

استان چهارمحال و بختیاری به عنوان یکی از مناطق کوهستانی ایران، دارای جاذبه های طبیعی فراوانی می باشد. این استان به دلیل قرارگیری در ارتفاع به بام ایران شهرت دارد. در استان چهارمحال و بختیاری چندین تالاب وجود دارد که در این مقاله قصد معرفی تالاب سولقان شهرکرد را داریم.

عکس تالاب سولقان شهرکرد

تالاب سولقان اردل در کنار تالاب چغاخور و تالاب گندمان، مشهورترین تالاب های استان چهارمحال و بختیاری هستند. تالاب سولگان با مساحتی حدود 115 هکتار، در 70 کیلومتری شهرکرد و در مسیر شهرکرد به ایذه واقع شده است. تالاب سولقان چهارمحال از دو بخش شرقی و غربی تشکیل شده که تالاب بخش غربی مشهور به تالاب ولگان می باشد. تالاب در موقعیت جغرافیایی N504711 و E315837 قرار گرفته است.

تالاب سولگان اردل به عنوان یک اکو سیستم طبیعی، زیستگاه پرندگان مهاجر و مرغان آبی است. گونه های مختلف جانوری و خزندگان نیز در این تالاب حضور دارند. از نمونه پرندگانی که در تالاب سولقان چهارمحال و بختیاری زندگی می کنند می توان به قورقور، چنگر، قزل غار و یوزگنبی اشاره کرد. عمق تالاب در مواقع بارش به یک متر می رسد.

همه ساله در این تالاب شاهد رویش گلهای رنگارنگی می باشیم که به جذابیت های آن می افزاید. حضور عشایر در کنار این تالاب نیز خود سبب جلب توجه بیشتر گردشگران می شود تا با زندگی عشایر بیش از پیش آشنا شوند. عشایر به سبب وجود مراتع غنی در اطراف تالاب، از آن برای چرای احشام خود استفاده می کنند.

بهترین فصل سفر به تالاب سولقان استان چهارمحال، اوایل بهار و تابستان تخمین زده می شود. زیرا تالاب به دلیل قرارگیری در منطقه کوهستانی در فصول سرد سال دارای برودت هوای بسیاری می باشد. مسیر دسترسی به تالاب سولقان شهرکرد از جاده بلداجی به ایذه امکانپذیر است. نشاط آوران پیشنهاد می کند در سفر خود به شهر کرد علاوه بر بازدید از تالاب سولگان، از تالاب چغاخور نیز به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری استان چهارمحال و بختیاری دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید