جاذبه های گردشگری مکزیک

10862 ۱۳۹۶/۱۰/۲۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 5]

مکزیک کشوری در آمریکای مرکزی است که به خاطر سواحل زیبا و رسم و رسوم های خاصش معروف می باشد. این کشور در شمال با کشور آمریکا و در جنوب با گواتمالا و بلیز خم مرز است. اگر نمی دانید پایتخت مکزیک کجاست، باید بگوییم که شهر زیبای مکزیکو سیتی به مرکزیت این کشور شناخته می شود. نکته جالب اینجاست، خیلی از مواردی که در آمریکا غیرقانونی می باشد، مانند سیگارهای خاص و یا وسایل آتش بازی خطرناک، در مکزیکو سیتی به راحتی پیدا می شوند، به همین دلیل هرساله تعداد زیادی از مردم آمریکا به مکزیک سفر می کنند. در کل جاذبه های گردشگری در مکزیک، نه تنها برای مردم آمریکا، بلکه برای سایر گردشگران بسیار جذاب هستند.

مردم کشور مکزیک از نظر فرهنگی تا حد زیادی به گذشتگان خود وفادار مانده اند. این کشور محل تولد یکی از باستانی ترین و تاثیرگذارترین تمدن های تاریخ، یعنی آزتک ها می باشد. همچنین فرهنگ و رسوم سرخ پوست ها نیز با فرهنگ مردم مکزیک آمیخته شده است همین فرهنگ خاص، از اصلی ترین جاذبه های کشور مکزیک می باشد که برای خیل عظیمی از توریست ها به تجربه ای خاص را رقم می زند. این کشور سال های زیادی مستعمره اسپانیا بوده و در حال حاضر به عنوان بزرگترین کشور اسپانیایی زبان جهان شناخته می شود، به طوریکه حدود یک سوم اسپانیایی زبان های دنیا در این کشور زندگی می کنند.

اگر کمی خوش شانس بودید و در زمان فستیوال های مختلف از این کشور دیدن کردید، می توانید جلوه ای فرهنگ جالب این کشور را ببینید. مراسماتی مانند جشن مردگان که به جرات می توان گفت جزو سه جشنواره بزرگ و پرطرفدار آمریکاست و مردم بسیاری از سراسر دنیا برای تماشای این فستیول که جزئی از جاذبه های دیدنی مکزیک هم می باشد، به این کشور سفر می کنند. این مراسم ها باعث شده اند تا کشور مکزیک در بین کشورهای آمریکای جنوبی خاص تر باشد. اکثریت این کشور، دورگه هاس سرخ و سفید پوست هستند که بیشترشان تابع دین مسیحی می باشند.

مخروبه های تولوم، پارک ژکارت، شهر تاریخی کوبا که مربوط به دوره مایاها است، پارک موضوعی و تجاری ژل ها، موزه ملی انسان شناسی و هرم خورشید از جمله جاذبه های توریستی مکزیک هستند که دیدنشان خالی از لطف نیست.

اطلاعاتی در مورد کشور مکزیک:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری فدرال

جمعیت: حدود 127 میلیون و 500 هزار نفر

مساحت: 1,972,550 کیلومتر مربع

واحد پول: پزو (MXN)

MXN 19,25 = $1

پیش شماره: +52

اختلاف زمانی با ایران: نه ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور مکزیک بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید