greece

جاذبه های گردشگری یونان

10045 2016/09/23
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

کشور یونان، محل اتصال سه قاره آسیا، اروپا و آفریقاست. جاهای دیدنی کشور یونان، این کشور آبی و سفید بسیار تماشایی اند. پایتخت یونان آتن و بزرگترین شهرش نیز نام دارد.

به دلیل همجواری یونان با دریای اژه و موقعیت جغرافیایی آن، جزو کشورهای زیبای اروپا می باشد. این کشور در جنوب شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی آروپا قرار گرفته است. همسایگان یونان، کشورهای آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و ترکیه هستند که باهم دارای مرز زمینی اند. احاطه شدن این کشور از جهات شرق و جنوب توسط دریای اژه، زیبایی خاصی به آن بخشیده. همچنین باید اشاره شود که در غرب یونان، دریای یونان قرار گرفته است.

یونان را به عنوان مهد تمدن می شناسند و تاریخ، تمدن و قدمت آن، برای همگان مشخص و آشناست. یونان از نظر میراث فرهنگی و اساطیری پیشینه بسیار قدرتمندی دارد و نام الهه ها و خدایانش در کتب، فیلم های سینمایی، بازی های رایانه ای و … بارها و بارها آمده است.

جاذبه های گردشگری کشور یونان تحت تاثیر تاریخش، بیشتر شامل آثار تاریخی با عظمتی می باشد که شاهد وقایع بزرگی بودند. در سالیان دور نیز دانشمندان بزرگی در آنها قدم می گذاشتند و اکنون راه رفتن در آنها و تماشایشان حس و حال خوبی به انسان می دهد.

جزایر موجود در این کشور، شامل اکثر جاذبه های توریستی یونان می شوند. جالب است بدانید حدود 6 هزار جزیره در این کشور وجود دارد که فقط 227 عدد مسکونی بوده و مالک اکثر آنها، ثروتمندان دنیا هستند.

با این حساب می توان گفت طبیعت یونان باستان که نسل ها شامل تغییرات مختلفی بوده، اکنون جزو جاذبه های دیدنی یونان است.

با این اوصاف، میتوان تور یونان را جزو تورهای لذتبخش قرار داد.

اطلاعاتی درباره کشور یونان:

زبان رسمی: یونانی

مذهب: ارتدوکس

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

جمعیت: حدود 11 و نیم میلیون نفر

مساحت: 131,957 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو

پیش شماره: +30

احتلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقبتر

ولتاژ برق: 220 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای یونان بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید