کویر کاراکال یزد

17830 2019/06/20
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس

کویر کاراکال کجاست؟

کویر کاراکال یزد از زیباترین و دست نخورده ترین جاذبه های گردشگری ایران است و در مرکز ایران و در نزدیکی روستای صادق آباد در شهرستان بافق در استان یزد واقع شده است. این کویر به کویر صادق آباد هم مشهور است. در این محل یک گربه سان بسیار زیبا به نام کاراکال زندگی می کرده و به همین دلیل به نام کاراکال شهرت یافته است.

عکس کویر کاراکال یزد

سرزمین های کویری از نقاط برجسته ای در ایران هستند که ترکیب رنگ های قهوه ای زمین و آبی آسمان لایتنهاهی اش نفس گیر است و منظره ای بی همتا را خلق می کند و هم چنین حس آرامش زیادی به بازدید کننده ها القا می کند. می توان در کویر به پیوستن زمین و آسمان چشم دوخت و در زیبایی خیره کننده اش غرق شد.

کاراکال نام باستانی و فارسی حیوانی ست که شبیه گربه است و امروزه آن را “سیاه گوش” می خوانند. جالب است بدانید این حیوان زیبا یکی از 8 گونه گربه سان موجود در ایران می باشد.

برای رسیدن به این کویر ابتدا باید از شهر یزد بگذرید سپس جاده ی کویری به مسافت تقریبا 100 کیلومتری ان را به سمت شهرستان بافق طی کرده و بعد از 15 کیلومتر در نهایت به روستای صادق آباد می رسید.

کویر کاراکال دقیقا کنار صادق آباد قرار گرفته است. در بین مسیر می توان بقایای قلعه ای قدیمی را مشاهده کرد که در دست بازسازی و ساخت است. هم چنین در منطقه نخلستان های بزرگی وجود دارد که بازدید آن ها در کنار درختان زیبای انار و پسته توصیه می شود. حیات وحش کویر هم بسیار جالب توجه است.

کویر کاراکال در یزد همانند کویر مصر محیط مناسبی برای تفریحات خاص کویر است. از جمله: موتور سواری، سافاری، شترسواری، پیاده روی در نخلستان و شن های طلایی کویر. از شب های کویر حتما بسیار شنیده اید، شب نشینی زیر آسمان پر ستاره و نوشیدن چای ذغالی، قدم زدن در نخلستان و تپه های شنی بسیار زیبا و اقامت در کمپ های کویری از لذت بخش ترین تجربه هاست.

خانه ی وحشی بافقی که از شاعران سده ی دهم ایران است با معماری خاص و زیبا از آثار ملی ایران می باشد و همه ساله گردشگران و توریست های بسیار زیادی را به خود جلب می کند.

آب انبار کاکامیر از جاذبه های دیگر کاراکال، از بزرگترین آب انبار های بافق است که می تواند 250 متر مکعب آب در خود جای دهد و از پوششی آجری برخوردار است و گنبد گردچین با شکوهی را در عمق چهار متری و در دل زمین ساخته است.

کویر کاراکال یزد از جاذبه های گردشگری استان یزد می باشد که شما میتوانید در تور یزد گردی از این مکان زیبا دیدن کنید.

آدرس کویر کاراکال یزد: استان یزد، شهرستان بافق، کنار روستای صادق آباد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید