باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا همدان

14770 2017/12/24
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا در سال 1376 و به منظور جمع آوری، نگهداری و تکثیر گیاهان دارویی ساخته شده است.

از زمان های گذشته، قبل از زمانیکه داروهای شیمیایی وجود داشته باشند، گیاهان دارویی مرحم زخم ها و بیماری های مختلف مردم بوده اند. پزشکان و طبیبان در گذشته یا خود در کوه ها و دشت ها به دنبال گیاهان دارویی بوده یا آنها را از کسانی که کارشان همین بوده، خریداری می کرده اند. خواص درمانی و سلامت گیاهان دارویی بر کسی پوشیده نیست، و بسیاری از داروهای امروزی از عصاره همین گیاهان گرفته شده اند.

استان همدان نیز با توجه به موقعیتی که از نظر جغرافیایی دارد، محل رویش بسیاری از گیاهان دارویی است و از این نظر همیشه مطرح بوده است. مردم همدان حتی امروزه نیز به گیاهان دارویی تمایل بیشتری دارند و به طب سنتی اعتماد و اعتقاد خاصی دارند.

باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا در همدان به منظور جمع آوری، نگهداری و تکثیر گیاهان دارویی منطقه احداث شده است. همچنین در این باغ می توانید گونه های گیاهی کمیاب و در خطر انقراض را مشاهده کنید. در حال حاضر حدود 250 گونه گیاهی در پارک گیاهان دارویی بوعلی سینا موجود است که از انواع گیاهان پیازی، گیاهان درختی، گیاهان بوته و گیاهان علفی می باشند.

باغ گیاهان دارویی ابوعلی سینا در همدان که داخل همین شهرستان قرار دارد، نزدیک به 3.7 هکتار وسعت دارد و در نمایشگاه های مختلف آن می توانید گیاهان دارویی متفاوتی که در این مجموعه وجود دارند را ببینید. تاکنون 36 داروی گیاهی موثر برای درمان بیماری های سینوزیت، اختلالات کبدی، میگرن، نفخ شکم و … در باغ گیاهان دارویی همدان ساخته و به وزارت بهداشت معرفی شده اند. همچنین کتیرا که از گیاه گون به دست می آید و یکی از محصولات صادراتی استان همدان می باشد، از فرآورده های اصلی این باغ است.

باغ گیاهان دارویی بوعلی سینا یکی از جاذبه های گردشگری همدان است که می تواند شما را بیشتر با فرهنگ مردم همدان و البته انواع گیاهان دارویی آشنا کند. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا در سفر خود به همدان از این باغ زیبا دیدن کنید تا با طب سنتی کمی بیشتر آشنا شوید و از منظره زیبای باغ نیز بهره ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید