پارک موزه دفاع مقدس سمنان

14990 2017/10/13
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.2]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک موزه دفاع مقدس سمنان، هنوز به طور کامل ساخته نشده است. اما طبق گفته مسئولین تا پایان سال 1396 به بهره برداری می رسد.

دوران جنگ تحمیلی و رشادت های جوانان و فرزندان این مرز و بوم در دفاع از خاک و ناموسشان نقطه عطفی در تاریخ ایران می باشد. داستان های جنگ بسیارند و یادگاران باقی مانده از این دفاع مقدس وظیفه نقل آنها را دارند. در طول این سال ها بناهای متفاوتی ساخته شده است تا دلاوری ها و رشادت های مردان این سرزمین را در این دوران بحرانی یادآور شود. یکی از این بناها پارک موزه دفاع مقدس در سمنان می باشد.

پارک موزه و مرکز فرهنگی انقلاب اسلامی سمنان یا همان مرکز دفاع مقدس استان سمنان به شکل یک پارک مفهومی به همراه فضای سبز ساخته شده است. مساحت موزه دفاع مقدس سمنان حدود 12 هکتار می باشد و در سمت شرق شهر سمنان قرار دارد. پیدا کردن پارک دفاع مقدس سمنان کار آسانی است چرا که این پارک و در مجاورت جاده اصلی شهر و در کنار کمربندی تهران به مشهد ساخته شده است که مصلای شهر سمنان نیز در مجاورت آن قرار دارد.

هدف از ساخت این پارک نشان دادن ماهیت تهاجم و دفاع در طول تاریخ پر فراز و نشیب ایران به خصوص در طول ۸ سال دفاع مقدس و معرفی ابعاد فرهنگی، تاریخی، سیاسی، اجتماعی، انسانی و نظامی آن به بازدیدکنندگان می باشد و در حال حاضر پیمانکاران در حال اجرای این پروژه هستند.

این پارک قسمت های مختلفی دارد که شامل سردر و ورودی، صحن تاریخ و میدان آغاز جنگ تحمیلی، ساختمان اصلی موزه، شهر نمادین محل بدرقه و اعزام عقبه جبهه به شب عملیات و یادمان ۳۰۰ شهید دوران دفاع مقدس می باشد. بناهایی مثل پارک موزه دفاع مقدس سمنان ارزش والایی دارند و باعث می شوند خاطرات این دوران مقدس از گزند زمانه در امان بماند.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورتی که به استان سمنان سفر کردید حتماً از پارک موزه دفاع مقدس که از جاذبه های گردشگری سمنان خواهد شد، بازدید کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید