کویر کوه سرخ سمنان

12785 2018/08/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کویر کوه سرخ سمنان کجاست؟

اگر از جاده سمنان – تهران به سمت روستای صوفی آباد حرکت کنیم، پس از 25 کیلومتر پیشروی به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی این استان یعنی کویر کوه سرخ سمنان می رسیم. این کویر که سرتاسر پوشیده از خاک رس است، جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است که همین موضوع آن را به یکی از مناطق گردشگری در استان سمنان تبدیل کرده است.

عوامل طبیعی همچون باد و آب باعث ایجاد جاذبه های طبیعی باور نکردنی در کویر کوه سرخ بیابانک سمنان شده اند که از جمله آنها می توان به تندیس طبیعی پرنده همای سعادت اشاره کرد. این صخره با گذشت زمان به شکل عقابی درآمده است که بال های خود را نیمه باز درآورده و از زیباترین جلوه های این منطقه محسوب میشود. علاوه بر این در کویر کوه سرخ عواملی همچون فرسایش تونلی و بدلند باعث ایجاد صخره های در هم رفته ای شده اند که هر یک زیبایی های زیادی را در خود جای داده اند.

آب موجود در این منطقه سرشار از نمک و گچ می باشد به صورتی که در رودخانه های اطراف آن نیز لایه هایی از کچ و نمک دیده می شود. پوشش گیاهی در کویر کوه سرخ بسیار محدود می باشد و فقط گیاهان شورپسند در آن رشد می کنند. علاوه بر این در این منطقه گونه های جانوری سازگار با شرایط کویر همچون مار، خرگوش صحرایی، موش صحرایی و شتر به چشم می خورند.

آدرس کویر کوه سرخ : استان سمنان، 25 کیلومتری شهرستان صوفی آباد

عکس های کویر کوه سرخ سمنان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید