قصر موریتزبرگ آلمان

7910 2019/08/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

قصر موریتزبرگ کجاست؟

یکی از زیباترین قصرهایی که در آلمان وجود دارد قصر موریتزبرگ است که در فاصله سیزده کیلومتری در شمال غربی شهری به نام درسدن که مرکز و پایتخت ایالت ساکسونی می باشد واقع شده. این قصر در محوطه یک جزیره مصنوعی قرار دارد و تمام اطراف آن را آب احاطه شده است.

عکس قصر موریتزبرگ

دوک موریتز یکی از پادشاهان ساکسونی بود که در این محوطه شکارگاهی بزرگ داشت و به دلیل رفت و آمد بسیار برای این امر، در سال های 1542 تا 1546 میلادی در پی ساخت یک قصر باشکوه در این مکان بود. نام این قصر برگرفته از نام خود اوست و در حال حاظر یکی از بهترین جاذبه های گردشگری آلمان محسوب میشود. به طور کلی زمین هایی که در اطراف کاخ موریتزبرگ آلمان وجود داشتند مکان مناسبی برای شکار توسط پادشاهان بودند.

فضای داخلی این قصر زیبا الهام گرفته از طرح و نقشه دوران باروک می باشد که در زمان شاهزاده آگوستوس به این شیوه تزئین و طراحی می شد. روکش دیوارهای موجود در این مکان پوشیده شده از طلاهای قرن 17 هست و بیشترین طرحی که بر روی مبل ها و وسایل تزیینی موجود در قصر نقش بسته در رابطه با شکار است.

یکی از جالب ترین و کمیاب ترین مجموعه ها در این مکان با عظمت شاخ های گوزن قرمز بوده که کلکسیونی از آن در این مکان وجود دارد. یکی از بزرگ ترین مجموعه هایی که این شاخ ها در آن قرار گرفته، درون اتاق ناهارخوری گذاشته شده و شاخ های آن چیزی حدود دویست و هفتاد تا چهارصد سال پیشینه دارند.

آثار این مجموعه به دو صورت جمع آوری شده یا از جایی خریداری شدند یا به عنوان پیشکش و کادو به صاحبان قصر موریتزبرگ هدیه داده شده اند. در این کلکسیون بزرگ ترین و سنگین ترین شاخ گوزن قرمز موجود به وزن 19.8 کیلو و طولی نزدیک به دو متر قرار دارد که از آن محافظت می شود. بجز شاخ این حیوان موزه ای از وسایل و ابزارآلات شکار وجود دارد که مربوط به ادوار متفاوت بوده که در این قصر از آن ها نگهداری می شود.

برای زیبا و جذاب شدن محیط کاخ موریتزبرگ، فضای سبز گسترده ای در سال 1728 میلادی به آن افزوده شد. طراحی این فضای سبز به سبک کاخ ورسای صورت گرفته که مدلی فرانسوی است که با فوت آگوستوس این پروژه نیمه کاره ماند. با این وجود در اثنای قرن 19 میلادی گل کاری های زیبایی به این مجموعه افزوده شد که فضای قصر را بسیار زیبا و جذاب نمود. شما می توانید این فضای نیمه کاره را در پشت قصر ببینید.

کاخ موریتزبرگ آلمان هم اکنون به دلیل داشتن معماری جذاب و داشتن مجموعه های تاریخی ارزشمند یکی از جاذبه های توریستی محوطه ساکسونی به شمار می رود که افراد زیادی برای بازدید آن به این منطقه از آلمان سفر می کنند. برای دیدن این قصر باشکوه از ده صبح تا پنج بعد از ظهر فرصت بازدید وجود دارد.

در تورهای مختلفی که برای این مکان در نظر گرفته شده، گردشگران می توانند در طول روز به گردش در کاخ موریتزبرگ و محیط اطراف آن بپردازند و اطلاعات مفیدی را به زبان های بریتانیایی و چکی نیز دریافت کنند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید