غار همه کسی همدان

21432 2017/12/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان همدان جاذبه های گردشگری فراوانی دارد که باعث شده تا هرساله گردشگران زیادی به این استان سفر کنند. امّا شاید معروف ترین جاذبه های همدان غارهایش باشند. غار علیصدر که طولانی ترین غار جهان نیز می باشد، معروفترین آنهاست. امّا غارهای دیگری هم در این استان وجود دارند که شاید کمتر شناخته شده باشند.

غار همه کسی که در سمت شمال شرقی همدان و در فاصله 62 کیلومتری از این شهر واقع شده است، یکی از غارهای همدان می باشد. این غار زیبا که دارای دو دهانه می باشد، در یک منطقه کارستی با چندین کیلومتر وسعت قرار دارد. در این منطقه چاله های متعددی که قطر بعضی از آنها به 60 متر نیز می رسد، قرار دارند. در زمان های گذشته یک چشمه آب در نزدیکی غار وجود داشته که اکنون خشک شده است.

دهانه چپ غار همه کسی در استان همدان که در سمت غرب قرار دارد، ورودی اصلی غار است. از دهانه که عبور کنید تونلی 30 متری را باید رد کنید تا به دالان متصل به تالار اصلی برسید. تونل بسیار تنگ است و باید به صورت سینه خیز آن را طی کنید. دالانی که به تالار اصلی منتهی می شود چند متر طول دارد و بعد از آن می توانید تالار را ببینید. تخته سنگ های بزرگی کف تالار قرار دارند که ناشی از ریزش سقف هستند.

در کف غار همه کسی در همدان دو گودال بزرگ آب را می توان دید. کف گودال اول لایه هایی از کلسیم کربنات قرار دارد که حدود 5 میلی متر قطر دارد. گودال دوم نیز عمقی نزدیک به یک متر دارد. در تالار اصلی می توان 5 دالان دیگر را دید که طول های متفاوتی دارند. درون یکی از دالان ها می توان استخوان های حیوانات را دید که احتمالاً شکارهای ساکنین قبلی این غار بوده اند.

فاصله غار همه کسی با همدان زیاد نیست، بنابراین نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در صورت سفر به همدان، از آن دیدن کنید. البته موقع بازدید از این غار که از جاذبه های گردشگری همدان می باشد، جوانب احتیاط را رعایت کنید زیرا در گذشته یک نفر بر اثر بی احتیاطی در این غار جان باخته است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید