آبشار شادان کردکوی گلستان

12109 2019/07/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار شادان کجاست؟

آبشار شادان یکی از جاذبه های طبیعی گلستان است که در 7 کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی واقع شده است. آبشار شادان کردکوی آبشاری هفت طبقه است که با ارتفاعی حدودا 40 متر به سمت پایین سرازیر شده و منظره ای شگفت انگیز را خلق می کند. آبشار شادان با این مشخصه ها بلندترین آبشار استان گلستان است.

عکس آبشار شادان کردکوی

در منطقه کردکوی دو آبشار قرار دارد، آبشاری در سمت چپ که کوچک تر است ولی بسیار پرشتاب و خروشان می باشد، و آبشاری هم در مقابل است که آبشار اصلی است که دارای ارتفاع زیاد و بسیار پر آب می باشد. آب آبشار هنگام ریزش خود شکست شکسته های زیبایی در هفت قسمت ایجاد میکند که به همین سبب به این آبشار، آبشار هفت طبقه هم میگویند.

آبشار شادان کردکوی از کوه های البرز سرچشمه گرفته و در دل جنگل های بکر و زیبای دامنه البرز قرار گرفته است. بهترین زمان بازدید از این جاذبه را بهار است.

نکته ی قابل توجه این است که شادان تا چند سال قبل ناشناخته بوده است تا زمانی که گروهی از کوهنوردان بالابلوک که برای کوهنوردی رفته بودند در مسیر با آن برخورد کردند. مسیری دو آب به منظور رفتن به آبشار کردکوی وجود دارد که محل برخورد دو رودخانه می باشد، گردشگران اکثرا از این مسیر عبورو مرور می کنند. در راه  سمت راست می توانید به سوی یال دراز نو حرکت کنید و راه سمت چپ شما را به سمت آبشار هفت طبقه می رساند.

مسیر دارای شیبی ملایم است و بعد از حدود دو ساعت پیاده روی به آبشار میرسید. در طول مسیر شاهد مناظری زیبا هستید، مناظری همچون مکان های غول سنگ، تیل سر، توسکا چشمه و جاده طرح جنگل. برای عبور از این مسیر باید حتما با خود طناب داشته باشید. مسیر برگشت از آبشار طولانی تر توسط تناب طولانی تر میشود اما دارای شیب ملایم تری می باشد. از عرض سه رودخانه در طول مسیر باید گذر کنید که فقط عبور کردن از رودخانه وسط که آب آبشار را هم تامین می کند کمی مشکل تر است.

آبشار شادان کردکوی یکی از جاذبه های گردشگری استان گلستان است که در تور گرگان گردی می توانید از این مکان بازدید کنید.

آدرس آبشار شادان: استان گلستان، 7 کیلومتری جنوب شهرستان کردکوی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید