پارک جنگلی سی سنگان

17606 2017/12/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 13 امتیاز : 4.8]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی سی سنگان در سال 1344 و با هدف حفظ ذخیره های شمشاد ساخته شد، اما بعدها به یک پارک جنگلی تفریحی تبدیل گشت.

استان مازندران با وجود ساحل زیبا و جنگل های انبوهش، یکی از مقاصد اصلی مسافران و گردشگران در ایام تعطیل و به خصوص فصل تابستان می باشد. این استان سرسبز با آب و هوای مطلوب و طبیعت نشاط آورش روحیه شما را عوض می کند.

پارک جنگلی در سی سنگان که یکی از قدیمی ترین پارک های جنگلی کشور می باشد، در استان مازندران قرار دارد و دارای تنوع خوبی از نظر گیاهی و جانوری بوده و یکی از مکان هایی جذاب برای مسافران و گردشگران است.

درختانی مانند افرا و بلوط هایی که قطر بعضی از آنها به 2 متر هم می رسد، در کنار همجواری با دریا این پارک را به یکی از منحصر به فردترین پارک های جنگلی کشور تبدیل کرده است. پارک جنگلی سی سنگان تنها ذخیره گاه شمشاد در خاورمیانه می باشد که از این نظر نیز قابل توجه است.

حیواناتی نظیر شغال، گراز، گربه جنگلی، روباه، پلنگ، خرس قهوه ای، مارال و شوکا از ساکنان پارک جنگلی سیسنگان هستند. البته این حیوانات در اعماق جنگل و دور از چشم گردشگران زندگی می کنند، امّا به هر حال باید جوانب احتیاط را رعایت کنید. این پارک نزدیک به 600 هکتار مساحت دارد که به دو قسمت ذخیره گاه و تفرجگاه تقسیم شده است.

در پارک جنگلی سی سنگان نوشهر امکاناتی نظیر پیست کارتینگ و فضای اسب سواری، سنگ نوردی، باغ وحش، پارک کودک و پارک بادی، پیست اسکیت و دوچرخه سواری، فضای کمپینگ و موج سواری، جت اسکی و فروشگاه های مختلف وجود دارد که می تواند بازدید شما از این پارک را لذت بخش تر کند. این پارک با آب و هوای مساعدی که دارد یکی از بهترین مکان ها برای کمپینگ است.

اگر قصد داشتید شب را در این پارک زیبا به سر ببرید، ویلا ها و سوییت هایی که رو به دریا ساخته شده اند در کنار فضاهای اردو و کمپینگ و همچنین خانه های مسکونی که برای اجاره در اختیار شما قرار داده می شود دست شما را در انتخاب باز می گذارد.

پارک جنگلی سی سنگان مازندران یکی از زیباترین و منحصر به فردترین مناطق ایران است. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این پارک بی نظیر که از جاذبه های گردشگری مازندران است، دیدن کنید و از فضای مفرح و طبیعت زیبایش بهره ببرید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید