پارک جنگلی قرق گرگان

15809 ۱۳۹۸/۰۲/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی قرق کجاست؟

پارک جنگلی قرق گلستان در 24 کیلومتری شهر گرگان و در نزدیکی علی آباد کتول قرار دارد. پارک جنگلی قرق در گرگان در یک محیط کاملا جلگه ای قرار گرفته است که 650 هکتار مساحتش و 105 متر ارتفاع آن از سطح دریا است.

بلندترین نقطه پارک جنگلی قرق 600 متر و کوتاه ترین قسمتش 40 متر است. در این پارک دو حلقه چاه عمیق وجود دارد که از طریق لوله کشی آب به منبعی که در مرکز پارک بر روی تپه ای قرار دارد و سپس به سیستم شبکه آبرسانی متصل می شود.

آب این منطقه از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است. جریان باد در این ناحیه از غرب به شرق و در شب ها از جنوب به مشرق است. پارک جنگلی قرق گرگان در سال 1348 توسط مرحوم حسین سعیدی آشتیانی که یکی از بنیان گذاران پارک های جنگلی در ایران بود، احداث شد. داخل این پارک یک محوطه مخصوص برای حیوانات پارک جنگلی قرق ( محدوده ای برای نگهداری حیوانات) طراحی شده است که برای بازدید از حیوانات باید بر روی یک پناهگاه چوبی بروید.

رویش جنگلی این پارک بسیار متنوع و زیباست و سایر گونه های مختلف گیاهی در آن یافت می شود که مهم ترین درختان آن شامل بلوط، نمدار، توسکای قشلاقی، افرا، خرمندی و آزاد است. رویشگاه این ناحیه از نظر درختچه ای و پوششی مانند رویشگاه های جلگه ایران است.

در پارک جنگلی قرق گونه های کمیاب جانوری مانند گوزن قرمز نگهداری و تکثیر می شود و به سایر مناطق جهان برای زیست و زاد آوری منتقل می شوند. گوزن قرمز یکی از گونه های مهم حمایت شده توسط محیط زیست ایران بوده و پارک جنگلی قرق یکی از مهم ترین زیستگاه های گوزن قرمز در کشور است. مناسب ترین فصل برای بازدید از این مکان، فصل بهار و تابستان است.

در این پارک امکاناتی تفریحی و رفاهی زیادی برای گردشگران طراحی و احداث شده است که برخی از آنها شبکه های آبرسانی، برق رسانی، سرویس های بهداشتی، پارک وحش، پارک کودک، پناهگاه های چوبی، محدوده کمپینگ و پیک نیک، فروشگاه و رستوران، ساختمانن نگهبانی و انتظامی، مسیر های آسفالته ماشین رو و پیاده هستند. از این منطقه زیبا را در تور گرگان گردی می توانید دیدن کنید.

آدرس پارک جنگلی قرق: پارک جنگلی قرق در استان گلستان، ۲۴ کیلومترى شرق گرگان و در مسیر جاده اصلى گرگان – مشهد قرار دارد.

عکس های پارک جنگلی قرق

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید