سراب گاماسیاب همدان

18573 2018/12/15
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سراب گاماسیاب کجاست؟

استان همدان از جمله استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی را در دل خود جای داده است. به واسطه همین جاذبه ها، این استان هرساله میزبان هزاران گردشگری می باشد که از سرتاسر دنیا برای بازدید از زیبایی های نهفته در دل آن، به آن سفر می کنند. در این استان و به خصوص در شهرستان نهاوند، چندین سراب ارزشمند وجود دارد که از جمله آنها می توان به سراب گاماسیاب همدان که به دلیل واقع شدن در شهرستان نهاوند به سراب گاماسیاب نهاوند نیز شهرت دارد، اشاره کرد.

سراب گاماسیاب همدان یکی از بزرگ ترین و زیباترین سراب های واقع در غرب کشور می باشد که سرچشمه بسیاری از رودخانه های این منطقه از جمله رودخانه گاماسیاب می باشد. آب این سراب از یخچال های طبیعی بخش های شمالی کوه گروین تهیه شده حدود 5 متر مکعب در ثانیه آبدهی دارد که میزان زیادی نسبت به یک سراب می باشد. علاوه بر این، در اطراف این سراب جنگل کاری های زیادی صورت گرفته است و همچنین در این مناطق می توان غار طبیعی و چشمه های زیادی را پیدا کرد که از زیبایی های زیادی برخوردار هستند.

سراب گاماسیاب نهاوند همدان در گذشته با نام لوکنی شهرت داشته و بلیل بزرگ بودن و حجم زیاد آب آن، بیشتر شبیه به یک دریاچه بزرگ می باشد که از همین رو، در این منطقه محل هایی جهت ماهی گیری و قایق رانی نیز ایجاد شده اند. علاوه بر این در نزدیکی این سراب، پارک جنگلی گاماسیاب احداث شده است که خود مجموعه ای از غارها، چشمه ها و رودخانه ها را شامل می شود.

 سراب گاماسیاب نهاوند از جمله جاذبه های طبیعی این استان می باشد که در مورخه 26 اسفند 1387 در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

آدرس سراب گاماسیاب : استان همدان، شهرستان نهاوند، مسیر نهاوند به نورآباد لرستان

عکس های سراب گاماسیاب

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید