پارک جنگلی شهید زارع ساری

21249 ۱۳۹۵/۰۳/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی شهید زارع کجاست؟

پارک جنگلی شهید زارع، یکی از پارک های زیبا و دیدنی شهر ساری می باشد که در مجاورت با تپه های جنگلی و کم ارتفاع دامنه البرز قرار گرفته است. گردشگران با استفاده از امکاناتی که در آن جا برایشان مهیا است می توانند اقامت کوتاه مدتی را سپری نمایند. در واقع این مکان برای مسافرانی که می خواهند اقامت شبانه رایگانی را داشته باشند بهترین جاست.

پارک جنگلی شهید زارع ساری دارای مساحتی برابر با هفتاد هکتار بوده و شامل تیپ درختی بلوط و انجیلی می باشد.

در سال 1344 هجری شمسی به منظور جلوگیری از نابودی جنگل و به هدف احیا و بازسازی آن، پارک جنگلی شهید زارع را با گونه های کاج تهران و زربین درختکاری نمودند.

احداث پارک جنگلی شهید زارع در سال 1359 هجری شمسی صورت گرفت اما تا چندین سال بدون کتابچه طرح مدون بود، تا اینکه مدیریت طرح پارک موصوف به مدت ده سال تا سال 1385هجری شمسی به بخش خصوصی واگذار شد.

در پارک جنگلی شهید زارع ساری برای رفاه حال گردشگران عزیز امکانات و تأسیساتی را ایجاد نمودند که شامل جاده ای با دسترسی آسفالته، تعداد قابل قبولی سرویس بهداشتی، قرار دادن نمازخانه ای با زیر بنای 120 متر مربع با دو بخش مجزای زنانه و مردانه، فروشگاه مواد غذایی، قهوه خانه سنتی با امکانات مجهز، کباب خانه، مغازه ساندویچی، یک حلقه چاه آب آشامیدنی، دو دستگاه منبع آب زیر زمینی، موتور خانه، محوطه ای برای بازی کودکان، شهر بازی کوچکی مختص برای کودکان، زمین ورزشی والیبال، پارکینگ، دارا بودن پیست اسکیت مجهز ، اجاق گاز برای طبخ غذا و آلاچیق می باشد.

با وجود این امکانات تور گردانان در ایام روز می توانند اوقات خوشی را برای گردشگران خود مهیا نمایند.

هرساله عده ای از گردشگران در روز 13 فروردین، روز آشتی با طبیعت به جمع آوری زباله هایی که عده ای دیگر از مسافران به علت کم توجهی به درون این محیط زیبا می ریزند، می پردازند. امید است که دیگر شاهد اینگونه صحنه ها نباشیم.

پارک جنگلی شهید زارع ساری یکی از جاذبه های گردشگری مازندران می باشد که شما می توانید در تور ساری گردی از طبیعت این مکان استفاده کنید و لذت ببرید.

ادرس پارک جنگلی شهید زارع در ساری : مازندران، شهر ساری، جنوب جاده ساری – بهشهر و جنب بیمارستان سوانح و سوختگی زارع

تصاویر پارک جنگلی شهید زارع ساری

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید