جنگل توسکستانی گرگان

11186 ۱۳۹۸/۰۶/۱۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل توسکستانی کجاست؟

در چهل کیلو متری جنوب شرقی استان گرگان جنگلی زیبا به نام توسکستانی واقع شده است. این منطقه به دلیل اینکه در مجاور دشت گرگان قرار گرفته با نام دیدگاه هم شناخته می شود. این جنگل در میان دو رشته کوه قرار دارد و یک رودخانه خروشان از وسط آن رد می شود.

عکس جنگل توسکستانی

هرچقدر که بیشتر به سمت بالا بروید درختان سرسبز و سر به فلک کشیده بلند تر به نظر می رسند تا جایی که دیگر تا چشم کار می کند سرسبزی و درخت است. درختان توسکا و ارس تمام این جنگل را احاطه کرده اند. جاده جنگلی توسکستانی در فصل پاییز بسیار دیدنی و بی نظیر است و درختانی همچون بلوط و توسکا و اورس همه جای آن را پر کرده اند.

اگر از جنگل نوردی و طبیعیت گردی خوش تان می آید به شما پیشنهاد می کنیم که از آبشار توسکستان که در 26 کیلومتری جنوب شرقی گرگان قرار دارد هم دیدن کنید که خالی از لطف نیست. همچنین می توانید از اهالی روستای این منطقه ماست و پنیر و آب زرشک کوهستانی بخرید و نوش جان کنید و یا برای عزیزان تان به عنوان سوغاتی ببرید.

جاده توسکستان با تمامی زیبایی و چشم انداز های طبیعی بی نظیرش بسیار خطرناک و پر پیچ و خم است، بنابراین به شما حتما توصیه می کنیم که با ماشین مناسب و راننده ای حرفه ای که کاملا به چنین جاده هایی تسلط دارد مسافرت کنید. شما می توانید ماشین تان را گوشه از جاده پارک کنید و باقی مسیر را پیاده بروید، با این کار خطرات کمتری به وجود می آید و هم اینکه می توانید از پیاده روی در جاده جنگلی لذت ببرید.

جنگل توسکستانی گرگان در نزدیکی روستایی به همین نام که در 13 کیلومتر بعد از گرگان است قرار گرفته و به همین دلیل به این نام شهرت دارد. بهترین فصل سفر به این منطقه فصل پاییز است آن هم در زمانی که درختان هر کدام به یک رنگ در آمده اند و چشم انداز بی نظیری را به وجود آورده اند که دل هر بیننده ای را آب می کند. البته شما می توانید در هر زمانی به این جنگل زیبا سفر کنید و فصل پاییز صرفا فقط یک پیشنهاد برای دوست داران طبیعت است.

برای دسترسی به مسیر این جنگل ابتدا باید از جاده هراز به فیروز کوه بروید و یا از شهر های بهشهر و یا ساری به گرگان برسید. جنگل توسکستانی در 13 کیلومتری گرگان قرار دارد که وقتی به این مسیر رسیدید می توانید از طریق تابلو راهنمایی که در سمت راست جاده وجود دارد به جاده جنگل دسترسی پیدا کنید. از آنجا به بعد پس از 15 کیلومتر رانندگی می توانید به روستای توسکستان برسید. شما می توانید در تور گرگان گردی از این جاذبه طبیعی دیدن کنید.

آدرس جنگل توسکستانی: گلستان، علی آباد کتول بین گرگان و سمنان، 13 کیلومتری گرگان، جنگل توسکستانی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید