بازار سلیمانیه کردستان عراق

39996 ۱۳۹۷/۰۲/۱۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 27 امتیاز : 4.1]

شهر سلیمانیه به عنوان دروازه ورودی اقلیم کردستان عراق شناخته می شود. دسترسی آسان به این شهر بسیار مورد توجه تولید کنندگان و صادرکنندگان کالا از ایران قرار گرفته و در صادرات ایران به عراق تاثیر بسزایی داشته است. بازار سلیمانیه نیز هموراه به عنوان یکی از بازارهای هدف مورد توجه صادرکنندگان ایرانی بوده است.

بازار سلیمانیه از اهمیت زیادی برخوردار است و برنامه ریزان امور اقتصادی ایران و عراق طی چند سال گذشته قراردادهای همکاری ویژه ای برای صادرات انواع کالا و محصولات را به اقلیم کردستان عراق منعقد کرده و در این سال ها ساز و کارهای اساسی برای سهولت بخشیدن و انجام امور اقتصادی بین دو کشور فراهم کرده اند.

تجار و بازرگانان ایرانی به راحتی می توانند طی سفر چند روزه و کم هزینه به شهر های سلیمانیه و اربیل، شناسایی بازار مصرف را انجام دهند و از طریق زمینی اقدام به صدور محصولات خود نمایند.

بازار موبایل سلیمانیه شاید در میان ایرانیانی که به این کشور می روند از شناخته شده تر باشد. سلیمانیه امروزه به عنوان دومین و بزرگترین شهر اقلیم کردستان عراق شناخته شده دارای مراکز تجاری متعدد و متنوع می باشد که هر کدام به نسبت موضوع بازار،  فضای اختصاصی و منحصر به خود را دارند. در حال حاضر بازارهای سلیمانیه به مرکزی مهم برای تبادلات بازرگانی ایران، ترکیه و عراق تبدیل شده است و در آن بازارهای میوه و تره بار، بازار کفش و لباس، بازار محصولات خوراکی، بازار لوازم ساختمانی و تاسیسات و… را می توان دید. در بازار مرزی سلیمانیه تجار و تولیدکنندگان ایرانی سهم بزرگی در بازار مواد غذایی و محصولات خوراکی دارند. بازار پوشاک سلیمانیه عراق نیز تا حد زیادی در دست محصولات ترکیه ای می باشد. در سلیمانیه پاساژها و مراکز خرید کوچک و بزرگی وجود دارند که در تمام نقاط شهر قرار دارند به راحتی در دسترس مراجعین هستند.

وجود بازارهای متعدد در سلیمانیه حکایت از خریداران بسیاری می کند که از شهر ها و روستاهای دور و نزدیک برای تهیه مایحتاج خود روانه این بازارها می شوند. بازار سلیمانیه در عراق مکانی برای گردش و خرید و فروش است و هر ساله تجار و بازرگانان ایرانی زیادی به قصد تجارت و تفریح به شهر سلیمانیه سفر می کنند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • نرگس کیخواه

    سلام من یکدشماره تلگرام از بازار تاناکورای سلیمانیه میخوام از قسمت عروسک فروشی.ممنونم

  • Morteza yoosefi

    پوشاک و پارچه