کوهنوردی و کاهش وزن

12122 2018/09/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]

تأثیرات کوهنوردی بر کاهش وزن یکی از مهمترین ویژگی های این ورزش است. کوهنوردی موجب میشود تا ورزشکار اجبارا پیاده روی را در شرایطی متفاوت انجام دهد و همانطور که میدانید پیاده روی یکی از موثرترین ورزش ها برای کاهش وزن و افزایش سلامتی بدن است. در برخی موارد دیده شده که کوهنوردی باعث شده تا مقدار قابل توجهی وزن افراد کاهش داشته باشد که در آنها کمی احساس نگرانی ایجاد کند. اینجاست که باید با رعایت اصول چربی سوزی در کوهنوردی و تغذیه کوهنوردی مراقب وزن خود باشیم تا در کاهش وزن مشکلی برای سلامتی بدن ما ایجاد نشود.

رابطه کوهنوردی و لاغری کاملاً مستقیم است و تاثیر کوهنوردی بر شکم بر هیچ کسی پوشیده نیست. متاسفانه بسیاری از افراد به دنبال سوزاندن چربی های خود در مدت زمان بسیار کوتاه هستند. همین امر باعث بروز مشکلات فراوانی برای آنها شده که ناشی از پیروی از دستورات غیر اصولی می باشد. افرادی که ورزش کوهنوردی را برای لاغری و کاهش وزن انتخاب کرده اند باید بدانند که این استمرار در این ورزش است که آنها را به جواب میرساند امّا در زمانی که به جواب برسند دیگر حاضر نیستند تا کوهنوردی را کنار بگذارند.

کوهنوردی اصولی میتواند به طرز چشمگیری اندام شما را متناسب کند. طبق آمار به دست آمده از ورزشکارانی که هدفشان فتح قله ی اورست بوده، در طی مدت زمان سی تا چهل روز به میزان هشت تا ده کیلوگرم کاهش وزن داشته اند. علّت اصلی این کاهش وزن این است که هرچه که ارتفاع از سطح زمین بیشتر شود به همان میزان اکسیژن رسانی نیز کاهش پیدا میکند. کاهش اکسیژن در بدن انسان موجب میشود تا اشتها و میل به خوردن کاهش پیدا کند. همین امر به همراه فعالیت های شدیدی که بدن در طی مسیر کوهنوردی انجام میدهد، کاهش وزن چشمگیری را برای شما به ارمغان می آورد. البته توجه داشته باشید که تغذیه باید به گونه ای باشد که بدن کمبود ویتامین پیدا نکند و برای ادامه و استمرار ورزش کوهنوردی مشکلی نداشته باشد.

یکی دیگر از مزایای کوهنوردی نسبت به بقیه ی ورزش ها این است که فرد مستقیما در طبیعت و فضایی عالی ورزش میکند. این نکته علاوه بر بهتر جواب گرفتن ورزشکار در کم کردن وزن، میتواند با آزادسازی آدرنالین بدن، اضطراب، خستگی و یا حتی افسردگی را تا میزان زیادی کاهش دهد. یک کوهنورد حرفه ای در هر شصت دقیقه تقریباً هفتصد کالری میسوزاند و اینگونه تاثیر کوهنوردی بر کاهش وزن خودنمایی می کند.

کلام آخر این که هیچگاه برای ورود به این ورزش دیر نخواهد بود. در هر سنی هستید کوهنورد شدن امر محالی نیست چراکه کشف فواید کوهنوردی برای بدن انسان هیچگاه تمامی ندارد. بنابراین سعی کنید کوهنوردی یا حتی کوهپیمایی را جزو برنامه های اصلی زندگی خود خود قرار دهید و مطمئن باشید که تناسب اندام و سوزاندن چربی اولین و کمترین فایده ی آن خواهد بود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید