تور لاهیجان گردی

قبل از سفر به لاهیجان حتما این مطلب را بخوانید 13178 ۱۳۹۷/۰۳/۱۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3]
تاریخچه: شهر ابریشم معنی نام لاهیجان است که ریشه اقتصادی داشته و به دلیل فراوانی آن در لاهیجان این نام برای شهر انتخاب شده است. بنای اولیه شهر قلعه ای موسوم به قلعه دار الامان یا دارالعماره بوده که در زمان ساسانیان ساخته شده است. این قلعه در شش کیلومتری شرق شهر فعلی قرار دارد.

با تور لاهیجان گردی به شهری با طبیعت بکر در استان گیلان سفر می کنیم که از پیشینه تاریخی کهنی برخوردار است. از گذشته های دور تا به امروز لاهیجان را با دو محصول بی نظیرش می شناسند. چای و ابریشم لاهیجان از قدیم الایام زبانزد بوده است و دلیل اصلی و عمده اهمیت یافتن شهر به وجود این دو محصول ارزشمند بستگی داشت. لاهیجان در دو برهه از تاریخ دوران طلایی را سپری کرده است. قرون دهم و نوزدهم دوران طلایی لاهیجان بوده اند. شان و شکوه لاهیجان در قرن دهم همزمان با روی کار آمدن خان احمد خان شروع شد. وی به عنوان حاکم لاهیجان اعتباری مثال زدنی را برای این شهر به ارمغان آورد. در قرن نوزدهم همزمان با توسعه نوغان داری و تجارت ابریشم و کشت چای برای اولین بار در ایران، نقطه عطف رشد و اعتلای لاهیجان رقم خورد. لاهیجان در بزنگاه های تاریخی نیز مرکز و کانون قیام های مختلف بوده است. این شهر در جریان نهضت جنگل با رهبری میرزا کوچک خان مرکزی برای خیزش سیاسی بود.

تور لاهیجان,جاذبه های تاریخی لاهیجان,جاذبه های توریستی لاهیجان
اطلاعاتی درباره شهر لاهیجان
جمعیت
168000 نفر
مساحت
6426 کیلومتر مربع
کدپیش شماره شهری
013

بهترین فصل سفر به لاهیجان

لاهیجان به عنوان عروس شهرهای گیلان شناخته می شود. این شهر دارای دو بخش جلگه ای و کوهستانی می باشد که آب و هوای چشم نوازی دارند. آب و هوای شهر لاهیجان مدیترانه ای می باشد و قسمت های کوهستانی و مرتفع آن در فصل گرم تابستان بهترین مکان برای تفریح و استراحت قلمداد می شود. تورهای لاهیجان گردی زیادی در تابستان از تمام نقاط ایران به این شهر سفر می کنند. یکی از تفاوت های عمده لاهیجان گردی با دیگر شهرهای شمالی، میزان پایین رطوبت در آن است. دلیل این امر نیز دور بودن از دریا می باشد.

جاذبه های گردشگری لاهیجان

شهر سرسبز و خوش آب و هوای لاهیجان دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری است. از شیطان کوه می توان به عنوان مشهور ترین و پرطرفدار ترین جاذبه گردشگری این شهر در تورهای ایرانگردی لاهیجان نام برد. کوه سرسبز شیطان کوه در محدوده شهری واقع شده و به همین دلیل نظاره گر مناظر زیبایی از بالای آن خواهید بود. وجود استخر 17 هکتاری در پایین شیطان کوه زیبایی های آنرا دو چندان کرده است. این استخر وظیفه پمپاژ آب به داخل آبشار بالای شیطان کوه را بر عهده دارد. دیگر جاذبه گردشگری در تور لاهیجان گردی بام این شهر(بام لاهیجان) و تله کابین معروف این شهر می باشد که از بام سبز لاهیجان تا قله تاج خروس امتداد یافته است. شما در تله کابین لاهیجان قادر به دیدن تمام زیبایی های این شهر خواهید بود. در ادامه به معرفی زیبایی های طبیعی و جاذبه های تاریخی بی بدیل لاهیجان می پردازیم.

جاذبه های طبیعی لاهیجان

با تور طبیعت گردی لاهیجان برای سفر به یکی از زیباترین شهرهای خطه سرسبز شمال آماده می شویم. برای لذت بردن از این سفر پر هیجان و روح افزا تمام دغدغه ها را در خانه گذاشته و با کوله باری ازعشق به سوی عروس شهرهای شمالی حرکت می کنیم. مقصدمان شهری است که طبیعت فوق العاده و هوای فرح بخشش قادر به جلا دادن دل و جان می باشد. جنگل های انبوه و رودهای خروشانش تلاطم عشق را در شما جاری می سازد. راهی لاهیجان هستیم. شهری که به مهمان نوازی و متانت مردمان غیورش شهره می باشد. با ما همراه باشید تا جاذبه های طبیعی لاهیجان را به شما معرفی کنیم.

 • پارک های درون شهری لاهیجان : پارک بعثت، پارک قوری، پارک گلها، پارک ملی، پارک میرصفا
 • کوه های داخل و اطراف لاهیجان : شیطان کوه، کوه بنه، سوخته کوه، عطا کوه، کوه بیجار
 • غارهای اطراف لاهیجان : غار سرچشمه، غار خفاش
 • آبشارهای لاهیجان : آبشار شیطان کوه
 • تالاب های لاهیجان : تالاب سوستان، تالاب امیر کلایه
 • دیگر جاذبه های گردشگری لاهیجان : سواحل امیر آباد
 • روستاهای اطراف لاهیجان : روستای کوشال، روستای چی چی نیکوتی، روستای سرچشمه، روستای چهل ستون، روستای چوشل، روستای سیاهکل، روستای سطلسر

جاذبه های تاریخی لاهیجان

در تور لاهیجان گردی حتما این نکته را در نظر داشته باشید که این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای گیلان دارای 26 اثر تاریخی ثبت شده در آثار ملی می باشد. این شهر با قدمت 800 ساله، تا قبل از آغاز حکومت صفوی و انتخاب رشت، مرکز استان گیلان بود. پس از انتخاب رشت به عنوان مرکز گیلان، همچنان لاهیجان دارای اهمیت فراوان بود. دلیل آن نیز قرارگیری در راه جاده ابریشم ذکر شده است. لاهیجان در حال حاضر نیز به لحاظ توریستی از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.

 • مساجد تاریخی لاهیجان : مسجد اکبریه، مسجد جامع لاهيجان
 • خانه های تاریخی لاهیجان : خانه تاریخی محمد صادقی
 • گرمابه های تاریخی لاهیجان : حمام گلشن
 • بقعه و آرامگاه های لاهیجان : بقعه چهارپادشاه، بقعه امیرشمس الدین لاهیجان، مقبره شيخ زاهد گيلاني، آرامگاه کاشف السلطنه، بقعهٔ شیخ ابوالوجیه، امامزاده آقا سید حسین، امامزاده آقا سید رضا کیا، بقعه سید حسن بن موسی الکاظم، بقعه سید ابوجعفر بن علی الرضا (بقعه فوشا)، بقعه سید ناصرالدین بن موسی الکاظم، بقعه آقا سید امیر کیا بن موسی الکاظم، بقعه آقا سید علی بن موسی الکاظم،
 • موزه های لاهیجان : موزه تاریخ چای ایران
 • پل های تاریخی لاهیجان : پل خشتی لاهیجان

مراکز خرید لاهیجان

در تور لاهیجان گردی حتما به خیابان پر رفت و آمد شیشه گران هم سری بزنید چراکه بسیاری از مغازه ها و پاساژهای شهر لاهیجان در آنجا قرار دارد. مناسب ترین بازار برای خرید سوغاتی های متنوع ، بازار سنتی شهر لاهیجان می باشد. شما می توانید در این بازار نسبت به خرید انواع سوغاتی اقدام کنید. چندین فروشگاه مخصوص فروش کلوچه نیز در خیابان استخر لاهیجان وجود دارد که پذیرای گردشگران می باشند.

هتل های لاهیجان

یکی از مهمترین زیر ساخت های شهرهای توریستی، وجود اماکن اقاکتی متعدد و با کیفیت می باشد. شهر لاهیجان سالانه میزبان خیل عظیم گردشگرانی است که با تور لاهیجان گردی و برای بازدید از جاذبه های توریسی لاهیجان به این شهر سفر می کنند. از اینرو وجود هتل های با کیفیت و با نرخ متعادل در این شهر ضروری می باشد. هتل های لاهیجان در حال حاضر به خوبی از عهده میزبانی گردشگران بر می آیند.

 • هتل های چهار ستاره : هتل ابریشمی
 • هتل های سه ستاره : هتل مجتمع اقامتی البرز، هتل دهدار، هتل فجر آبشار
 • هتل های دو ستاره : هتل جهانگردی
 • هتل آپارتمان های لاهیجان : هتل آپارتمان تعطیلات

سوغات و صنایع دستی لاهیجان

در ایرانگردی جهانگردی لاهیجان می توان با سوغات و صنایع دستی متنوع این شهر آشنا شد. مشهور ترین سوغات لاهیجان، کلوچه لاهیجان است که طرفداران خاص خود را دارد. از دیگر سوغات لاهیجان می توان به چای، برنج، زیتون پروده و ماهی اشاره کرد. شهرهای شمالی و علی الخصوص لاهیجان در زمینه صنایع دستی حرف های بسیاری برای گفتن دارند. مشهورترین صنایع دستی لاهیجان در بخش فرآورده های چوبی می باشد. دلیل آن نیز وجد درختان جنگلی فراوان دراین منطقه است. منبت کاری، خراطی و نازک کاری با چوب و معرق مشهورترین صنایع دستی لاهیجان هستند. سفالگری، مروابافی، بامبو بافی دیگر هنرهای دستی لاهیجان می باشند.

نقشه شهر لاهیجان

شهر لاهیجان در شرق استان گیلان واقع شده است. لاهیجان از سمت مشرق به لنگرود، از مغرب به استانه اشرفیه، از شمال به دریای خزر و از جنوب به سیاهکل و دیلمان منتهی می شود. لاهیجان در ناحیه پای کوهی با تپه های ماهوری پوشانده شده است. فاصله لاهیجان تا تهران 350 کیلومتر و تا رشت 44 کیلومتر است. مردم لاهیجان به زبان گیلکی “بیه  پیش” تکلم می کنند. بیه پیش از لحاظ آوایی و واژگانی و ویژگی های دستوری با زبان گیلکی مردم رشت تفاوت هایی دارد.

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید