مجموعه باغلارباغی تبریز

21002 ۱۳۹۷/۰۳/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک باغلارباغی تبریز یکی از مکان های تفریحی این شهر می باشد که دارای شهربازی بوده و به عنوان یکی از زیباترین و با اهمیت ترین پارک های تبریز به شمار می رود. این پارک زیبا که همه روزه از ساعت چهار عصر تا ساعت 12 نیمه شب پذیرای خانواده ها و گرشگران می باشد، در سال های اولیه دهه هفتاد و با همت شهرداری تبریز ساخته شده است.

برای دیدن باغلارباغی تبریز باید سراغ بلوار استاد شهریار را بگیرید. این مجموعه تفریحی در ضلع شمالی ورودی کوی ولیعصر و در کنار پارک ولی عصر قرار دارد. کار ساخت پارک باغلارباغی در سال 1372 هجری شمسی و به وسیله شهردار وقت، مهندس درویش زاده آغاز شد و در سال 1373 با برگزاری یک جشن با شکوه، افتتاح گردید. مساحت پارک نزدیک به 20 هکتار می باشد و در آن زمان، احداث پارک باغلار باغی حدود یک میلیارد تومان هزینه در بر داشته است. کیفیت ساخت پارک آنقدر خوب است که بعد از گذشته بیش از دو دهه، هنوز هم به عنوان یکی از بزرگترین و بهترین مجموعه های تفریحی و گردشگری ایران به شمار می رود.

در پارک باغلار باغی تبریز امکاناتی نظیر دوچرخه هوایی، رنجر، کلبه شادی، کلبه وحشت، آبشار، قطار و کشتی صبا تعبیه شده و به عنوای بزرگترین شهر بازی شمال غرب کشور از آن یاد می شود. در کنار این پارک نیز باغ وحشی زیبا است که گونه های جانوری متفاوتی در آن نگهداری می شوند. مجموعه باغلارباغی دارای یک رستوران و تالار پذیرایی بزرگ است که محل برگزاری همایش ها و مجلس های مختلف می باشد. آبنمای این پارک نیز در نوع خود بسیار زیبا است و با وجود اینکه بخشی از آن تخریب شده، اما هنوز هم زینت بخش نمای پارک می باشد.

محلی که مجموعه باغلارباغی تبریز در آن ساخته شده، در گذشته شامل باغ هایی وسیع و با درختان زیاد بوده است. مجموعه باغلارباغی تبریز یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری آذربایجان شرقی به شمار می رود و اگر به دنبال مکانی برای استراحت و گذراندن اوقات فراغت هستید، نشاط آوران پارک باغلار باغی را به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • نوری

    عععععاااااااللللللیییییهههه…..