مسجد عبدالغفور سنگاپور

8844 2019/01/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

مسجد عبدالغفور کجاست؟

کشور سنگاپور از جمله کشورهای واقع در جنوب شرقی آسیا می باشد که به واسطه جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی که در خود جای داده است به یکی از قطب های گردشگری آسیا تبدیل شده و هرساله گردشگران فراوانی را از تمامی نقاط جهان به سوی خود می کشاند. در این مقاله می خواهیم به برسی یکی از اماکن مذهبی این کشور یعنی مسجد عبدالغفور سنگاپور بپردازیم. ایم مسجد در محله کمپونگ کاپور که یکی از محله های هندی نشین شهر می باشد واقع شده است و با توجه به اینکه هندی های این مطقه اکثرا مسلمان هستند، آن را در حدود 100 سال پیش جهت فعالیت های مذهبی خود بنا کرده اند.

عکس مسجد عبدالغفور

مسجد عبدالغفور در کشور سنگاپور و در خیابانی با نام دونلوف قرار دارد. این خیابان در سال 1881 توسط اسماعیل منصور و شیخ عبدالغفور وقت گردید. پس از مدتی شیخ عبدالغفور تصمیم به ساخت مسجدی در این محل گرفت و عملیات ساخت آن را از سال 1907 آغاز کرد. 12 سال بعد شیخ عبدالغفور از دنیا رفت و نتوانست کامل شدن مسجد را ببیند و پس از آن پسرش ادامه فعالیت را بر عهده گرفت و عملیات ساخت را به پایان رساند. در اطراف این مسجد مقازه ها و مکان های تجاری زیادی ساخته شده اند که امروزه این محل به عنوان یکی از محل های فعال تجاری برای بازرگانان هندی به شمار میرود.

معماری مسجد عبدالغفور سنگاپور بر گرفته از سبک معماری آسیای شرقی می باشد. در تزئین نمای ساختمان از طرح هایی به شکل هلال ماه و ستاره استفاده شده است و در تمامی بخش های ساختمان از جمله مناره آن می توان این موضوع را مشاهده کرد. همچنین بر روی درها و دیوارهای مسجد نوشته هایی خوشنویسی شده با رنگ سبز وجود دارد که زیبایی خاصی را به این مکان داده اند. لازم به ذکر است که در سال 1979 مسجد عبدالغفور به عنوان یکی از مکان های ملی کشور سنگاپور به ثبت رسید و هرساله گردشگران زیادی جهت بازدید از این ساختمان به این محل می آیند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید