آبشار ده بر آفتاب یاسوج

13965 ۱۳۹۷/۱۰/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

  

آبشار ده بر آفتاب کجاست؟

استان استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان های کوهستانی کشور می باشد که به واسطه موقعیت جغرافیایی که دارد جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است و به همین دلیل یکی از مناطق مناسب برای سفرهای گردشگری می باشد. وجود جاذبه های طبیعی متعدد در این استان باعث شده است هرساله هزاران توریست به آن سفر کنند که نشاط آوران قصد دارد در این مقاله شما را با یکی از جاذبه های طبیعی این استان به نام آبشار ده بر آفتاب یاسوج آشنا کند. این آبشار در حاشیه روستایی با همین نام یعنی روستای ده بر آفتاب واقع شده است و از مرکز این استان یعنی شهر کرمان 18 کیلومتر فاصله دارد.

عکس آبشار ده بر آفتاب

آبشار ده بر آفتاب کهگیلویه و بویراحمد در منطقه جنگلی تنگ گنجه ای قرار گرفته است و به همین جهت اطراف آن را پوشش گیاهی انبوه و درختان سر به فلک کشیده چنار دربرگرفته اند. همچنین در این منطقه چندین رودخانه که سرچشمه تمامی آنها کوه دنا می باشد وجود دارند که گردشگران می توانند از آنها نیز بازدید کنند. آبشار ده بر آفتاب در یاسوج 8 متر ارتفاع دارد و به دلیل زیبایی هایی که در خود جای داده است، در فصول بهار و تابستان میزبان هزاران گردشگر می باشد. در اطراف این آبشار محل هایی برای اقامت کوتاه گردشگران ساخته شده است و همچنین امکاناتی همچون سرویس بهداشتی نیز در نزدیکی آن وجود دارد.

اگر قصد بازدید از آبشار ده بر آفتاب را دارید، پیشنهاد می کنیم از اوایل اردیبهشت ماه تا اواخر تیر ماه اقدام به این سفر گردشگری بکنید؛ در این بازه زمانی میزان بارندگی زیاد افزایش یافته و آب رودخانه هایی که به این آبشار ختم می شوند بیشتر شده و به همین جهت زیبایی های آبشار و مناطق اطراف آن دوچندان می شود.

آبشار ده بر آفتاب یکی از جاذبه های طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد که شما می توانید در تور یاسوج گردی از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس آبشار ده بر آفتاب : استان کهگیلویه و بویر احمد، 18 کیلومتری شهر یاسوج، روستای ده بر آفتاب

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید