جاذبه های گردشگری رومانی

12725 2017/11/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

کشور رومانی یکی از کشورهای جنوب شرقی اروپا می باشد که در همسایگی کشورهای بلغارستان، اوکراین، مولداوی، مجارستان و صربستان قرار دارد. مردم این کشور به زبان رومانیایی صحبت می کنند و اکثر آنها از پیروان دین مسیحی هستند. حتما می پرسید پایتخت رومانی کجاست؟ پایتخت رومانی ششمین شهر بزرگ اتحادیه اروپا یعنی شهر بخارست است.

جاذبه های گردشگری کشور رومانی شامل دشت ها و فلات های گوناگونی می شود که باعث شده اند مناظر و چشم اندازهای زیبایی به وجود بیاید. کوه های کارپات رومانی را به سه منطقه بزرگ تبدیل کرده است، دشت رومانی و دشت دانوب در سمت جنوب رومانی مناطق سرسبزی را تشکیل داده اند. در میانه کشور نیز زمین های مرتفع ترنسیلوانیا قرار دارد که دست مایه بسیاری از داستان های خون آشامی بوده و به نوعی با فرهنگ مردم این منطقه عجین شده است. این مناطق، با طبیعت و قلعه های اسرار آمیز که به گونه ای از مهمترین جاذبه های توریستی رومانی به حساب می آیند، سالانه علاقمندان زیادی را به سمت خود جذب می نمایند.

رومانی از جمله کشورهایی است که به صورت کمونیستی اداره می شده و اتفاقا یکی از خودکامه ترین حکومت ها را دارا بوده است. با انقلاب رومانی و سرنگون شدن حکومت کمونیستی، این کشور وارد عرصه جدید در دنیا شد. در سال های اخیر یک میدان گازی در رومانی کشف شده و پیش بینی می شود طی چند سال آینده این کشور به جمع صادرکننده های گاز بپیوندد.

علاوه بر این موارد می توان گفت بعد از این تغییر حکومت به صنعت گردشگری توجه بیشتری شده است و جاذبه های توریستی رومانی نیز بیشتر برای گردشگران اهمیت پیدا کرده اند.

در این کشور می توان برخی از آثار و قلعه های دوره رنسانس را دید که اکنون به عنوان میراث و از جاذبه های کشور رومانی هستند. قلعه برن، قلعه پلس، معبد وورونت و معبد کوزیا از این جمله هستند. همچنین از دیگر جاذبه های رومانی می توان به تالار پارلمان، دریاچه باله آ، دروازه های آهنین و موزه ملی هنر رومانی اشاره کرد.

اطلاعاتی در مورد کشور رومانی:

زبان رسمی: رومانیایی

مذهب: رومانی مذهب رسمی ندارد اما اکثریت مردم مسیحی هستند.

نوع حکومت: جمهوری نیمه ریاستی متمرکز

جمعیت: حدود 20 میلیون

مساحت: 238,391 کیلومتر مربع

واحد پول: لئو (RON)

RON 3.91 = $1

پیش شماره: +40

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور رومانی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید