منطقه گلدشت لرستان

21069 2017/11/29
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان لرستان از خوش آب و هواترین استان های کشور است. این استان با جاذبه های طبیعی فراوان، سرسبزی و بی نظیر، در کنار مردمانی خونگرم و مهربان هر ساله پذیرای گردشگران و مسافران زیادی است که می خواهند از طبیعت زیبای این استان بهره ببرند.

شهر بروجرد یکی از زیباترین شهرهای استان لرستان می باشد و روستاهای خوش آب و هوای منطقه به همراه طبیعت بکر و زیبایش همیشه توجه گردشگران را به خود معطوف می کند. به طوری که تعداد زیادی از کارشناسان آب و هوای این منطقه را همانند مناطق معتدل اروپایی توصیف می کنند.

منطقه گلدشت بروجرد یکی از زیباترین تفرجگاه های لرستان می باشد که در نزدیکی شهرستان بروجرد قرار دارد. منطقه گردشگری گلدشت لرستان شامل یک دره با جلگه ای وسیع و دیدنی و کوه های بلند زاگرس می باشد. این منطقه شامل چندین روستا شامل گپرگه، قلعه، شیخ میری و فیال است. وجود رودخانه های دائمی و فصلی متفاوت باعث شده تا این منطقه بسیار سرسبز باشد. وجود باغ های سیب فراوان نیز به زیبایی این مناطق افزوده است به خصوص زمانی که این درختان شکوفه می دهند.

با توجه به اینکه این منطقه از دیرباز به عنوان یک منطقه گردشگری مورد توجه بوده ، دارای امکانات فراوانی است. روستاییان خونگرم و مهمان نواز این منطقه به خوبی از گردشگران پذیرایی می کنند. سراب ها و چشمه های گوناگون گلدشت بروجرد ناشی از آب شدن برف های کوه های منطقه است. هنگام شکوفه دادن باغ های سیب بوی مطبوعی در منطقه می پیچد که بسیار خوشایند می باشد.

منطقه گردشگری گلدشت لرستان مکان بسیار مناسبی برای کمپ زدن است و اگر قصد دارید چند روزی را در طبیعت بگذرانید، این منطقه بسیار مناسب می باشد.

نشاط آوران به شما توصیه می کند از این منطقه زیبا که از جاذبه های گردشگری لرستان می باشد دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید